ceturtdiena, 21. novembris
SākumsSabiedrībaPolitikaValsts prezidents Edgars Rinkēvičs par to, ko turpmāk darīt dronu incidentu sakarā

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs par to, ko turpmāk darīt dronu incidentu sakarā

Nesen notikušajā ANO Ģenerālās asamblejas laikā Baltijas valstu prezidenti, tostarp Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, tikās ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu, sarunai fokusējoties uz nesenajiem dronu incidentiem. Raidījumā “Alianses divas desmitgades: Latvijas ceļš kopā ar NATO” Rinkēvičs izklāsta sarunas laikā apspriesto rīcības plānu dronu sakarā.

“Vairāk fokusējāmies – ko darīt ar nesenajiem dronu incidentiem gan Latvijā, gan Polijā, gan Rumānijā,” par sarunas tematu Baltijas valstu un Polijas prezidentiem asamblejas laikā stāsta Rinkēvičs. Vaicāts, ko darīt šajā sakarā, Valsts prezidents norāda: “Jāsaka tā, ka pilnīgi noteikti ir jāuzlabo NATO procedūras.” Daudzi šobrīd smīkņā par vārdiem – procedūras vai algoritmi, taču citu līdzvērtīgu, lai līdz galam izprastu, tiem nav.

“Lieta ir tāda – gan Rumānijā, gan Polijā ir savi iznīcinātāji, bet arī tur līdz galam vēl nav skaidrs, kā rīkoties ar šiem droniem, ielidojot. Rumānijā, piemēram, bieži vien iznīcinātāji tiek pacelti un pavada šos dronus. Mēs vienojāmies, ka tomēr jāturpina spiest, es pat teiktu, uz NATO struktūram – pieņemt vienu modeli,” viņš paskaidro, piebilstot, ka jāizprot arī tas, ka ne vienmēr iznīcinātāju pacelšana ir efektīva.

“Droni dažreiz ir zemu lidojoši, lēni lidojoši, bet vismaz identificēt objektus – vienoties, ka ir iespēja tad tos notriekt, izmantot pretgaisa aizsardzības sistēmas uz zemes. Tātad kopīgas NATO politikas izveide – tas ir viens. Otra lieta, – jā, arī informācijas apmaiņa. Jāsaka, ka mums vēl stāv priekšā diskusija Nacionālajā Drošības padomē oktobra sākumā,” turpina Rinkēvičs.

Viena no svarīgākajām lietām, kas jāmaina, ir sabiedrības neinformētība, uzskata Valsts prezidents: “Es domāju, to saprot visi. Tas, kas mums ir jādara, mums, protams, ir jāmeklē iespējas ātrāk iegādāties tās sistēmas, kas palīdz arī dronu aizsardzībā.

Tā kā šī domapmaiņa, kā strādāt efektīvāk, lai būtu kopīga NATO politika, patiesībsakot, arī kaut kur informācijas apmaiņa savstarpēji par to, kāda ir bijusi līdzšīnējā pieredze, tā bija diezgan laba, palīdzīga. Un atbalsts Ukrainai, jā, protams, arī šeit mēs jau esam ļoti līdzīgi domājošas valstis.”

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Grēta, sadarbojoties ar Wiesuli, izdod dziesmu “Vai ne”

Dziedātāja Grēta atgriežas pie saviem klausītājiem ar melodiski dinamisku singlu ”Vai ne”, kas izdots kopā ar daudzsološo reperi Wiesuli. ”Dziesma “Vai ne” ir jau...

Konkurss “Kur tuvākā VIADA?” sadarbībā ar “VIADA”

13. novembrī plkst. 7:45, 13:40 un 18:10 piedalies “VIADA” konkursā “Kur tuvākā VIADA?” un laimē dāvanu karti no degvielas...

POPULĀRĀKIE