Raidījumā “Saka Rīga” Ainārs Rutkēvičs iztaujāja Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāju Inesi Andersoni par jaunumiem Rīgas parkos un rotaļlaukumos, izmaiņām veloinfrastruktūrā un citiem aktuāliem jautājumiem.
Rīgā notiek daudz un dažādu labiekārtošanas darbu, jo īpaši Rīgas parkos. Kas jauns šovasar ir gaidāms parkos?
Šovasar pēc vērienīgas rekonstrukcijas atklāts Daudera parks Sarkandaugavā. Atjaunoti vēsturiskie stādījumi un mākslīgās pilsdrupas, kurās var uzkāpt un aplūkot Rīgu no cita skatupunkta. Parkā izveidoti rotaļu laukumi, velotrase, brīvdabas trenažieri un brīvkrāns, tādā veidā nodrošinot daudzveidīgas atpūtas iespējas dažādu vecumu iedzīvotājiem.
Uzvaras parkā jau paveikta daļa labiekārtošanas darbu, bet ir jāiet tālāk un jāveic darbi arī parka otrā pusē, iekārtojot celiņus un veicot citus labiekārtošanas darbus. Ēbelmuižas parks Ziepniekkalnā ieguvis jaunu apgaismojumu, padarot to drošāku un pievilcīgāku pastaigām arī tumšajos ziemas mēnešos. Līdzīgi tiek uzlabots arī Ozolaines parks pie Duntes ielas. Savukārt Skanstē tiek veidots pilnīgi jauns parks, kas nākamo desmit gadu laikā attīstīsies un kļūs par iecienītu atpūtas vietu.
Kādi ir plāni attiecībā uz Esplanādi? Tur gājēju celiņi ir diezgan baisā stāvoklī.
Esplanādē kā pagaidu risinājums ir nomainītas flīzes tajās daļās, kur ir galvenie gājēju celiņi. Lai šo parku varētu sakārtot kā pienākas, ir vajadzīgs metu konkurss un labiekārtojuma projekts. Līdz ar to šis pagaidu variants varētu būt vēl uz kādiem 3 gadiem. Bet tai par laikā ļoti ceram, ka jau šogad ziemas sezonā Esplanādē būs slidotava.
Kas jauns gaidāms attiecībā uz bērnu rotaļlaukumiem?
Šis gads Rīgā ir īpaši veltīts bērnu rotaļu laukumu izveidei. Kopumā plānoti 18 jauni rotaļu laukumi dažādās Rīgas apkaimēs – Pļavniekos, Purvciemā, Zolitūdē, Bolderājā, Daugavgrīvā un citur. Viesturdārzā top liels rotaļu laukums dziesmu svētku motīvā. Bērniem tas varētu būt labs piedzīvojums – braukt uz citām apkaimēm un iepazīt jaunus rotaļlaukumus.
Tāpat tiek domāts arī par jau esošo rotaļlaukumu atjaunošanu, nomainot gumijas segumus un izveidojot jaunas atrakcijas, piemēram, skeitparkus. Rotaļlaukumi ir svarīga sastāvdaļa mūsu pilsētai.
Vēl tāda svarīga lieta kā veloceliņi – kas ir plānots un kas jau top?
Mums ir izveidota velo koncepcija, kur velo tīkls ir uzzīmēts līdz 2030.gadam. Protams, šis tīkls neveidojas vienā dienā, bet ir jāveido pa posmiem. Šobrīd mums ir izveidojušies 3 jauni maršruti – Āgensklnā, Teikas apkaimē un Mežceimā kopā 8 km garumā.
Šobrīd notiek projektēšana veloceļiem, kas savienos Rīgas metropoles areālu ar Babītes, Ķekavas un Ulbrokas virzienu. Šie ceļi ir plānoti ar kopējo garumu 25 km. Tāpat arī top jauns velotilts pāri Zunda kanālam. Šos projektus paredzēts realizēt līdz 2026.gadam.
Plānotas arī izmaiņas vēsturiskajā centrā, piemēram, kolēģi jau strādā pie projektēšanas velo infrastruktūras savienojumam Dzirnavu ielas posmā no Tērbatas ielas līdz Valdemāra ielai. Tāpat būs izmaiņas arī Purvīša ielā un krastmalā.
Vairāk klausies raidījuma “Saka Rīga” ierakstā: