trešdiena, 22. janvāris
SākumsSabiedrībaKam ķertos klāt Kleinbergs, ja kļūtu par Rīgas mēru, un kāpēc, viņaprāt,...

Kam ķertos klāt Kleinbergs, ja kļūtu par Rīgas mēru, un kāpēc, viņaprāt, ir jāpieņem drosmīgi lēmumi

Viesturs Kleinbergs ir rīdzinieks, ģimenes cilvēks, sociālo pakalpojumu attīstītājs un arī Rīgas mēra amata kandidāts. Raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” Kleinbergs atbild uz jautājumu – ar ko sāktu, ja kļūtu par Rīgas mēru? “Ir jāpieņem drosmīgi lēmumi un nedrīkst pie mazākās kritikas uzreiz slēgt atpakaļgaitu,” viņš nosaka.

“Pirmkārt, jau ir jāieklausās arī tajos pilsētas iedzīvotājos, jo tā mūsu lielākā problēma līdz šim ir bijusi tā, ka daļa no šiem te Rīgas vadītājiem, arī šobrīdējiem un arī tiem, kuri kandidē, – viņi jau nemaz nedzīvo Rīgā! Viņus patiesībā rīdzinieku vajadzības neinteresē,” norāda Kleinbergs.

“Manuprāt, viena no svarīgākajām lietām ir ieklausīties tajos cilvēkos, kas jau piedāvā risinājumus,” viņš turpina, “Pašreiz ir tā, ka, ko es redzu, cilvēki bieži vien aizrunājas ar to, ka – oi, mums ir vajadzīga projektēšana, to mēs nevaram, tas ir sarežģīti, tas ir ilgi, bet pilsētai patiesībā ir viss tas resurss jau viņu rokās. Būvvalde, attīstības departaments, Ārtelpas un mobilitātes departaments – visi instrumenti! Vienkārši tam ir jāliek strādāt cilvēku labā, nevis jāmeklē kaut kādas atrunas.”

Drošība ir viens no tiem iemesliem, lai cilvēki nemuktu prom no pilsētas, uzskata Rīgas mēra kandidāts: “Jūtas droši – viņš jūtas pasargāts, ka viņam neviens neuznesīsies ar mašīnu virsū, braucot pa trotuāru. Tāpat mēs esam ieguldījuši lielu darbu, lai novāktu dažādos skūterus no trotuāriem, kas apdraud cilvēku un degradē vidi. To visu var darīt – vienkārši ir jāpieņem drosmīgi lēmumi un nedrīkst pie mazākās kritikas uzreiz slēgt atpakaļgaitu.”

Vaicāts, kas varētu būt atpakaļgaitas piemērs, Kleinbergs nosauc Čaka ielu ar velojoslām: “Ja tur būtu iets tas kompleksais risinājums, ko piedāvāja dāņu projektētāji, tur viss būtu bijis labi, bet, redz, tiem kaut kas nepatika, neizpildīja pilnībā visu projektu, uztaisīja tādu pusīti un tad beigās brīnās – kāpēc nesanāca? Tāpēc ka pusīti uztaisīja, negāja līdz galam! Šeit ir jābūt tādai drosmei, ka tad, kad tu pieņem to lēmumu, tad tu arī līdz galam ar to ej, un ej pietiekami drosmīgi un strauji.”

Pilnu raidījumu “Ar dziesmu par dzīvi” klausies ierakstā!

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Kādreizējais zemkopības ministrs Didzis Šmits: “Lielām lietām vajag sabiedrības spiedienu”

Raidījumā “Zaļais stūris” Saeimas deputāts un kādreizējais zemkopības ministrs Didzis Šmits kopā ar Māri Olti un Jāni Kļaviņu spriež par to, kā norit dažādu...

POPULĀRĀKIE