Kardiologs, profesors un zinātnieks Andris Skride raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” atklāj, vai, mācoties mazā lauku skolā, vēlāk dzīvē ir iespējams izsisties un gūt panākumus. “Ja cilvēks daudz mācās, cītīgi lasa, pilnīgi viss ir iespējams,” norāda Skride, kurš pats arī savu ceļu sācis mazā skolā un spējis sasniegt iecerēto.
Skride, kurš pats nāk no mazas apzīvotas vietas Madonas pusē un mazas skolas, kļuvis ne tikai par atzītu kardiologu, profesoru un zinātnieku, bet arī Saeimas deputātu. “Kā tu šobrīd redzi to mazo skolu likteni laukos?” jautā Pauls Timrots. “Tas ir tas, ko es vispār gribu teikt visiem jauniešiem, respektīvi, ja cilvēks cītīgi daudz mācās, lasa, pilnīgi viss ir iespējams,” atbild Skride.
Viņš turpina: “Varbūt jūs tagad mācāties desmitajā vai vienpadsmitajā klasē, vai divpadsmitajā, un jūs esat izdomājuši savu mērķi – ejat uz to mērķi, jums būs viss, jūs sasniegsiet visu, jūs būsiet zināmi pasaulē, vai nu kā politiķi vai ārsti, vai zinātnieki. Galvenais ir rūpīgs darbs. Tas ir tas, ko es tagad redzu studentos un savos rezidentos, doktorantos.”
Profesors ir pārliecināts, ka no mazas apdzīvotas vietas, mazas skolas, ir iespējams izsisties dzīvē. “Var, var, var. Es teiktu tā, ka galvenais ir katra cilvēka mērķis. Skaidrs, ka centība un mērķis,” pārliecinoši teic Skride. Savukārt, kāda ir spējīga pedagoga loma šajā procesā, kardiologs norāda, ka tam ir liela nozīme, tāpat arī mentoriem vēlākā studiju procesā.
“Es jau pamatskolā, 8. klasē, zināju, ka es būšu ārsts. Bija cilvēka anatomija, pārrunājām slimības. Es ļoti daudz vienmēr zināju. Skolotāja vienreiz teica, ka viņa no maniem darbiem reizēm uzzinājusi šo to jaunu, ko viņa nebija lasījusi. Tas ir tas, ko es tagad saku saviem rezidentiem, studentiem, ka man vajag, ka es iegūstu kaut ko jaunu no jums,” teic Skride.
Pilnu raidījumu “Ar dziesmu par dzīvi” klausies ierakstā!