ceturtdiena, 3. jūlijs
SākumsDzīvesstilsIetekmē labsajūtu un arī uzvedību – fizisko aktivitāšu jautājums bērniem un jauniešiem

Ietekmē labsajūtu un arī uzvedību – fizisko aktivitāšu jautājums bērniem un jauniešiem

Vasaras brīvlaikā ir daudz iespēju, lai fiziski aktīvi pavadītu laiku – peldēties, doties pārgājienā vai braukt ar divriteni. Raidījumā “Pietura vecākiem” vecāku izglītības treneri no “Centra ZIN” Inga Oliņa un Georgs Rubenis skaidro, kāpēc kustīgas aktivitātes ir tik svarīgas bērniem un jauniešiem, ko tās ietekmē un kā vairāk pievērst jaunos cilvēkus fiziskām kustībām.

“Mums kādreiz patīk fiziski, aktīvi pakustēties, tāpēc ka tāda laba izkustēšanās patiesībā ir brīnišķīgs veids, kā paregulēt savas emocijas un kā izstaipīt to visu sevī uzkrāto,” teic Rubenis, norādot arī uz bērnu un jauniešu regulāru izkustēšanos, kas ietekmē viņu labsajūtu. “Ietekmē bērnu labsajūtu, ietekmē bērnu uzvedību,” piekrīt arī Oliņa.

Viņa turpina: “Fiziskās aktivitātes ir ļoti svarīgas mūsu regulācijai, un maziem bērniem, kā mēs varam iedomaties, tas, piemēram, ir ļoti būtiski. Mūsu tēma jau ir tā, ka mēs šajā gadījumā neskatāmies uz tiem, kam ar to viss ir kārtībā, kuri kustas. Mums dažreiz škiet, ka varbūt bērns nav kustējies, bet pamēģiniet jūs izstaigāt viņa visus, īpaši mazo bērnu, – piecelšanās, nosēšanās, kāpšana, iešana. Ja mēs iedomājamies to piepūli, ko viņš tajā brīdī izveic, tad īstenībā tur ir ļoti daudz fiziskas slodzes.”

Tomēr, ko darīt, ja bērns fiziski nekustas tik daudz, kā mums gribētos, un vairāk laika pavada, piemēram, pie datora sēžus? Izglītības trenere min piemēru, ar kādu pieeju varbūt nevajadzētu doties bērna virzienā. Vēloties pievērst bērnu vai jaunieti fiziskām aktivitātēm, noteikti neteikt: “Tev vajadzētu biežāk iet paskriet!”

“Droši vien, ka jūs nesaņemsiet: “Vai, paldies, tūliņ velku kedas un skrienu!” Padomājam, vai tas izklausās kā kritika, kā aizrādījums, vai arī tas ir savā ziņā uzticībā, mierīgā atmosfērā ierosinājums, kur mēs abi divi varam veikt kaut kādu aktivitāti, kas iesaista kustēšanos,” iesaka Oliņa. Kā piemēru abi divi treneri min aktivitātes svaigā gaisā, piemēram, pastaigas, vai arī kopīgu vakara peldi, kas lieliski noderēs pēc karstas vasaras dienas.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Caur kafijas aparātu uzlauž bankas kontu jeb Kā sevi pasargāt no kiberdrošības perspektīvas

“Kiberpēdas” ir jauns raidījums “Radio SWH” ēterā, kas pētīs un meklēs atbildes digitālās vides jautājumos. Pirmajā raidījumā viesojas “Cert.lv” kiberdrošības analītiķe Dana Ludviga, lai...

POPULĀRĀKIE