Rīgas iedzīvotāji un viesi šovasar var sagaidīt būtiskus uzlabojumus pilsētvidē, īpaši Vecrīgā. Kādi tie būs, par to raidījumā “Saka Rīga” Aināram Rutkēvičam stāsta Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Inese Andersone.
Pavasaris un vasara ir laiks, kad cilvēki ne vien dodas ārpus pilsētas, bet arī labprāt pavada laiku pilsētā, pastaigājoties un vienkārši izbaudot vidi. Kādi Rīgas domē ir pilsētvides uzlabošanai?
Mēs esam sarūpējuši daudzus labiekārtojumus apkaimēs. Kopā ir jau uzstādīti vairāk nekā 450 soli, dažādas atkritumu urnas un velonovietnes. Šie uzlabojumi veidoti sadarbībā ar vietējiem iedzīvotājiem, kuri sniedza ieteikumus apkaimju iedzīvotāju centru pārstāvjiem par nepieciešamajiem labiekārtojumiem.
Turpmākajos plānos ir paredzēts īpaši pievērsties Vecrīgai, kur jau šī gada jūlijā tiks uzsākti nopietni labiekārtojumu darbi. Tiks uzstādīti soliņi un veidoti apzaļumojumi, lai uzlabotu vidi un radītu vairāk vietu, kur cilvēki varētu atpūsties.
Viens no nozīmīgākajiem projektiem Vecrīgā ir Vaļņu ielas pārbūve par gājēju ielu pilnā garumā no 13. janvāra ielas līdz Pulvertonim. Šis projekts ietver apgaismojuma uzlabojumus un ielas seguma atjaunošanu, lai arī cilvēkiem ratiņkrēslā būtu iespējams pārvietoties.
Ir arī idejas vairākās vietās vecpilsētā izvietot vides mākslas vai vienkārši vides objektus. Vai par šo varētu sīkāk pastāstīt? Kas būs uz palikšanu un uz cik ilgu laiku?
Rīgā šogad tiks palaista jauna programma, kurā arhitekti, dizaineri un mākslinieki radīs 3 jaunus vides objektus. Sākotnēji tie būs Vecrīgā, bet vēlāk tie tiks pārvietoti uz citām vietām pilsētā. Mērķis ir rosināt cilvēkus domāt, kāpēc un ko arhitekts, mākslinieks ir domājis ar šo objektu.
Doma laukumā centrā būs ļoti interesants un iespaidīgs vides objekts, arī 11.novembra krastmalā gar pašu promenādi. Līvu laukumā vides objekts būs tāds vairāk rotaļīgs, orientēts uz bērnu auditoriju.
Saistībā ar Vecrīgu ir arī mūžsenais jautājums par to, kā sasaistīt vecpilsētu ar Daugavas krastmalu, kur pa vidu ir automaģistrāle.
Mums ir pasūtīts tematiskais mobilitātes plāns, lai mēs zinātu, uz kādu modeli mums iet, kāda telpa ir jāatstāj satiksmei 11. novembra krastmalā. Papildus tam jau tagad tiek plānota ielas seguma maiņa starp Dzelzs tiltu un Akmens tiltu un velojoslas izveide, kas savienotu 11.novembra krastmalu ar Krasta ielu un Ģenerāļa Radziņu krastmalu. Mēs vēlamies, lai krastmala kļūtu cilvēcīgāka un vairāk piemērota pastaigām un aktīvai atpūtai.
Vairāk klausies raidījuma “Saka Rīga” ierakstā: