Raidījumā “Rītdienas maršruts” “Centra ZIN” vecāku izglītības programmas trenere Inga Oliņa un Georgs Rubenis skaidro, kāpēc ir noderīgi līdzdarboties un ietekmēt savu apkārtējo vidi, tā iemācoties ko jaunu un papildinot savu CV ar pieredzi, kas var lieti noderēt nākotnē.
“Iespējas ir ļoti plašas, un tās arī vajag izmantot,” nosaka Oliņa, “Kāpēc? Mēs jau iepriekšējā raidījumā pārrunājām, ka ārpusskolas aktivitātes, kas ir saistītas ar sabiedrību, ar pilsonisko dalību kaut kur, tiek ļoti labi uztvertas arī no citu universitāšu puses, ka tā ir tāda zīmīga lieta īstenībā jūsu CV.”
“Tās arī uzrāda kaut kādas līderības, komunikācijas, organizēšanas spējas, tāpat arī, ka es spēju, iespējams, iekļauties kaut kādā kolektīvā, sasniegt savu mērķi, izveidot no A līdz Z kādu projektu,” viņa turpina, “Man šķiet, ka tā ir ļoti būtiska škautne, kas palīdz bērnam attīstīties, iepazīt draugus, iegūt arī kontaktus nākotnei.”
“Līdzdarbošanās patiesībā nozīmē manu vai sabiedrības, vai vides vajadzību apzināšanos un aktīvu risinājumu šo vajadzību apmierināšanai vai īstenošanai,” papildina Rubenis, minot piemēru par iniciatīvas iesniegšanu pašvaldībā, kas var noderēt tieši jauniešiem, “Gribu atgādināt – katram jaunietim, kurš ir sasniedzis 18 gadu vecumu, ir iespēja pieteikties un piedalīties pašvaldību iedzīvotāju padomēs, kur iespējams risināt dažādus jautājumus.”
Tas var palīdzēt saprast arī publiskās pārvaldes principus – kādā veidā tie strādā. Tāpat no šī kalendārā gada katrai pašvaldībai ir jānodrošina tas, ko sauc par līdzdalības budžetu, kas nozīmē – katrā pašvaldībā jānodrošina naudas līdzekļi lielākiem vai mazākiem iedzīvotāju projektiem. “Esiet aktīvi, ja jūs redzat to, ka ir kaut kādas iespējas, kā uzlabot jūsu apkaimes vai kā pilnveidot kaut kādas lietas, tad ar valsts likumu finansējums ir pieejams!” viņš iesaka.
“Dalības šādās organizācijās, ņemot vērā to, ka, man šķiet, tās ir arī gana iekļaujošas un atvērtas, tā ir iespēja atrast savu vietu, atrast savu kaut kādu uzdevumu, atrast to, ko es varu pienest kādam projektam – ne vienmēr tam jābūt skaļākajam influencerim ar labu sekotāju skaitu,” teic Oliņa.
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Rītdienas maršruts” saturu atbild AS “Radio SWH”.