ceturtdiena, 10. jūlijs
SākumsDzīvesstilsForši darīt to, ko mīli! Hobijs var pārtapt profesijā, taču no visiem...

Forši darīt to, ko mīli! Hobijs var pārtapt profesijā, taču no visiem to nevajadzētu gaidīt

Kā hobijs var pārtapt profesijā un jaunieša aizrautīgā video montāža, fotografēšana vai zīmēšana kļūst par darbu, raidījumā “Rītdienas maršruts” stāsta “Centra ZIN” vecāku izglītības programmas trenere Inga Oliņa un Georgs Rubenis. Tomēr, kā akcentē raidījuma vadītāji, no visiem šādu karjeras izvēli nevajadzētu gaidīt.

“Nereti cilvēki ļoti bieži saka šo spārnoto teicienu – “ir forši darīt to, ko tu mīli” un “pārvērt savu hobiju savā darbā”, bet, protams, ka tur ir jāsaprot, ka tā kapitalizācija ne vienmēr var būt reālistiska,” teic Oliņa. Piemēram, kādam patīk skrituļošana, taču to pārvērst reālā karjerā var būt sarežģīti.

“Šobrīd, protams, sociālie mediji pavēruši ļoti daudzas iespējas,” viņa turpina, “Tas atkal mums ir iedevis pavisam jaunu dimensiju. Es nesaku, ka tagad visiem ir visus savus hobijus jāpārliek influenceru mērcītē, bet skaidrs, ka šī brīvība mums diezgan ir piedāvāta un tā eksistē.

Tā monetizācija, protams, ir saistīta droši vien ar auditorijas plašumu, ar to, cik mēs esam unikāli kaut kādā jautājumā, un kāds varbūt ir lielisks galdnieks un šādā veidā no sava hobija var, iespējams, izveidot kaut kādu arī dzīvotspējīgu biznesu vai dzīvotspējīgu papildus lietu, kuru tu varbūt dari citām lietām.”

“Skolā visbiežāk mēs apgūstam to vispusīgo vai vispārīgo, bet hobijs vai aizraušanās mums palīdz iemācīties konkrēto. Nereti tā iespēja iemācīties konkrēto ir tā, kas arī pēc tam, ja ne gluži tajā profesijā pēc tam darbojos, man iedod tādu atspēriena punktu, lai es saprastu vispār, ko nozīmē ieguldīt enerģiju kaut kādās lietās un laiku,” papildina Rubenis.

Tur arī sava loma ir katra cilvēka temperamentam, paskaidro Oliņa: “Tās iespējas mums ir ļoti daudz, bet atkal – nevajag no visiem gaidīt, ka mēs visi būsim viena hobija apsēsti. Tā arī ir, iespējams, psiholoģiska temperamenta iezīme, ka es ļoti koncentrējos, man ļoti gribas darīt tikai vienu lietu.” Būs bērni un jaunieši, kuri vēl šobrīd nezinās, kas viņiem patīk, taču te talkā var nākt vecāki un apkārtējie, piedāvājot dažādas iespējas.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Rītdienas maršruts” saturu atbild AS “Radio SWH”.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Kā dzīvosim tālāk, runāsim viens ar otru un audzināsim bērnu? Vecāku šķiršanās jautājums

Vecāku šķiršanās ir pamatīgs trieciens ne tikai pašiem pieaugušajiem, bet arī bērnam. Raidījumā “Pietura vecākiem” treneri no “Centra ZIN” Inga Oliņa un Georgs Rubenis...

POPULĀRĀKIE