trešdiena, 22. janvāris
SākumsDzīvesstilsKas ir nomofobija? Kā atjaunot enerģiju rudens sezonā? Ar padomiem dalās Zuarguss

Kas ir nomofobija? Kā atjaunot enerģiju rudens sezonā? Ar padomiem dalās Zuarguss

Rudens sezonai sākoties, enerģijas atjaunošanas tēma ir īpaši nozīmīga. Radio SWH rīta šovā “Tik Tik Tik” emocionālās inteliģences treneris un garīgās izaugsmes speciālists Zuarguss piedāvāja ieskatu enerģijas atjaunošanas procesos, kā arī atklāja iztēles spēka nozīmi un skaidroja nomofobijas ietekmi.

Zuarguss uzsver cik būtiski ir rūpēties par apziņas tīrību: “Ķermenim iztēle ir realitāte. Mūsu apziņa nenošķir reālus notikumus no iztēles radītajiem, tāpēc ir svarīgi, ko mēs ļaujam sev iedomāties.”

Viņš vērš uzmanību uz jauno mūsdienu parādību – nomofobiju. Tas ir termins, kas apzīmē bailes būt bez mobilā telefona. Viņš atzīst, ka ļoti daudzi cilvēki, tiklīdz pamostas, uzreiz ķeras pie telefona, lai pārbaudītu ziņas vai e-pastus, kas bieži vien jau no paša rīta rada stresu. Tas var radīt nevajadzīgu spriedzi. Zuarguss stāsta: “Mēs nemaz nepamanām, kā šis ieradums piepilda mūsu ķermeni ar stresa hormoniem. Rīta ziņas var būt negatīvas, e-pasti sarežģīti, un tas uzreiz ietekmē mūsu emocionālo fonu visai dienai.”

Viņš piedāvā alternatīvu: sākt dienu ar ko pozitīvu, piemēram, mūziku, kas palīdz organismam pamosties mierīgāk, vai arī klausoties dabas skaņas.

Viens no svarīgākajiem punktiem ir enerģijas atjaunošana ar fizisko aktivitāšu palīdzību. Zuarguss uzsver, ka svarīgi ir atrast tādas aktivitātes, kas patīk un nesagādā lieku stresu vai neērtības: “Ja tu izvēlies sporta veidu, kas tev patīk, ķermenis dabiski vēlas to atkārtot. Tu ieinvestē sevī, tu sāc to darīt un tas atgriežas. Ja Tu dari tās aktivitātes ar prieciņu, tad tev gribās tās arvien vairāk darīt.”

Viņš arī skaidro, ka mūsu ķermenis bieži vien reaģē uz iztēles radītiem scenārijiem tikpat spēcīgi kā uz reāliem notikumiem. Mūsu emocionālā atmiņa bieži izraisa fiziskas reakcijas, pat ja apziņa saprot, ka situācija nav bīstama. Lai gan tehnoloģijas bieži vien tiek kritizētas par to negatīvo ietekmi, Zuarguss uzsver, ka tās var izmantot arī pozitīvā veidā. Piemēram, viņš iesaka izveidot galeriju ar pozitīvām ģimenes bildēm vai priecīgiem notikumiem, kas var uzlabot garastāvokli, tiklīdz pamosties un apskati telefonu.

“Ne vienmēr ir jāatraujas no telefona, bet ir svarīgi, ko tu tajā apskati. Es pats mēdzu skatīties humoristiskus video, jo es zinu ka manam ķermenim tas rada labu sajūtu, lai no rīta ievirzītos pozitīvā noskaņā,” saka Zuarguss.

Tāpat norāda uz sociālo tīklu izmantošanas ierobežošanu, piemēram, “Instagram” un “TikTok”. Ierobežojot laiku šajās platformās, mēs varam izvairīties no informācijas pārslodzes un lieka stresa.

Jāsaprot, ka enerģijas atjaunošana ir ne tikai fiziska, bet arī emocionāla. Bieži vien emocionālais nogurums rodas no notikumiem, ko mēs piedzīvojam vai iedomājamies, un tas var mūs pavadīt vēl vairākas dienas.

Zuarguss iesaka: “Būtiski ir lietot uzturā D vitamīnu, tas ir ļoti triviāli. Svarīgi arī ir izdarīt visu iespējamo, lai atrastos dabā un no rīta iegūtu to dabas sajūtu.”

Viņš arī norāda, ka vienkāršas lietas, piemēram, upes vai lietus skaņu klausīšanās, var radīt mierīgu vidi un uzlabot garastāvokli. Šīs skaņas palīdz nervu sistēmai nomierināties un atgūt līdzsvaru. “Mums ir jāatrod veidi, kā rītos radīt sev mierīgu un pozitīvu vidi – tāpat kā mēs rūpējamies par ķermeni, mums jārūpējas arī par prātu,” noslēdz Zuarguss.

Praktiski padomi, kā uzlabot ikdienu

Lai uzlabotu savu dzīves kvalitāti un enerģiju, Zuarguss piedāvā dažus vienkāršus, bet efektīvus padomus:

  • Izvēlies pozitīvus rīta rituālus, kas palīdz mierīgi sākt dienu – dabas skaņas, gaismas terapija vai vienkārši pastaiga.
  • Pavadīt laiku dabā, jo pat īsas pastaigas var būt ļoti efektīvas enerģijas atjaunošanai.
  • Izmanto tehnoloģijas pozitīvi – izveido foto galerijas ar mīļām atmiņām vai skatīties vieglus, humoristiskus video.
  • Atrisini emocionālās problēmas ar aktivitātēm, kas liek tev pilnībā koncentrēties uz to, ko dari – sporta spēles, meditācija vai vienkārši laika pavadīšana dabā.
LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Volejbolists Fokerots uzskata, ka pārinieks Pļaviņš tik drīz karjeru vēl nenoslēgs

Pldumales volejbolistu duets – Mārtiņš Pļaviņš un Kristians Fokerots pirms laika pārsteidza daudzus, izcīnot Eiropas čempionu titulu. Tomēr ne tikai divu olimpisko čempionu apspēlēšana...

Nestāstīsim bērniem pekstiņus jeb Kas ir tukšie draudi un kāpēc tie nestrādā

“Ja tu nebeigsi kliegt, tūliņ iesim prom!” – nereti vecāki izmanto šāda veida frāzes, kas patiesībā tiek izpildītas samērā...

POPULĀRĀKIE