pirmdiena, 16. septembris
SākumsDzīvesstilsMani bērni, tavi bērni, mūsu bērni. Kas ir saliktās ģimenes un vai...

Mani bērni, tavi bērni, mūsu bērni. Kas ir saliktās ģimenes un vai tas ir kas jauns?

“Pirmās laulības tiek šķirtas aptuveni 46-48 procenti,” par statistiku laulību šķiršanas biežumā raidījumā “Pietura vecākiem” teic vecāku izglītības trenere Inga Oliņa, kura kopā ar Georgu Rubeni skaidro to, kas ir saliktās ģimenes un vai tādas ir pastāvējušas arī pirms gadu desmitiem.

“Reiz man kāds draugs teica: “Mums ģimenē viss vienkārši – esmu es, un tie ir mani bērni, tad ir mana sieva, un tie ir sievas bērni, un tad vēl mums ir mūsu bērni,”” saliktās ģimenes piemērā dalās Rubenis. “No vienas puses mēs izšķiram nukleāro ģimeni, kur tētis, mamma, bērns. Un tad ir otra – saliktā ģimene, tātad ir ģimenes sistēma, kuru veido kaut kāda šī te pāra partnerība un viņu pienesumi laulībā vai iepriekšējā laulībā, vai iepriekšējās attiecībās savi bioloģiskie bērni.

Mēs visu to saliekam kopā, nu, un tad mēs runājam par salikto ģimeni. Lai gan no vienas puses saliktās ģimenes mēdz būt arī dažādas, tur var būt arī omes,” paskaidro Oliņa, “Tur, kur bērni sastopas ar to, ka viņiem šobrīd ir vēl viena jauna ģimene, nevis tikai mamma un tētis, bet tātad ir tēta partnere vai mammas partneris, vai partnere partnere un tā tālāk.” Varētu šķist, ka saliktā ģimene ir kāds jauns paveids, kas radies tikai pēdējā laikā, taču, pētot senus radurakstus, ir iespējams atrast daudzus saliktās ģimenes piemērus.

Vīrs aprec sievu, piedzimst meita, šis vīrs nomirst, taču sieva aprec citu. Tad jaunajā savienībā piedzimst meita, bet vēlāk nomirst sieva. Savukārt tas cits vīrs aprec mirušās sievas māsu, kuriem vēlāk piedzimst trīs bērni, pētītajos radurakstos dalās Oliņa: “Vienā gadījumā kads no tiem radiniekiem ir pusmāsa, kāds ir māsīca, un attiecīgi saliktās ģimenes visbiežāk iepriekšējos salikumos ir veidojušās tad, kad mums ir kāds nomiris.”

Statistikas dati šobrīd rāda, ka pirmās laulības tiek šķirtas aptuveni 46-48 procentos, otrās laulības tiek šķirtas vēl biežāk un trešās laulības vēl biežāk, norāda izglītības trenere: “Tas, ko mēs no tā iemācāmies, – mākam šķirties.” Savukārt Rubenis aizdomājas par vēl kādu aspektu, ko nereti skaļi nepasaka: “Saliktās ģimenes no tādas ģimenes kopienas izveides ietvara patiesībā ir vissarežģītākais attiecību formāts.”

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Jaunums pirms Baltijas Volejbola līgas sezonas – FRACHT Baltijas Superkauss

Straujiem soļiem tuvojas volejbola sezonas sākums un, kā vēl labāk sagatavoties, ja ne mērojot spēkus ar kaimiņiem! 14. un 15. septembrī, 14 dienas pirms...

POPULĀRĀKIE