Pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis, kurš nesen atgriezās no teju astoņus gadus ilgā ceļojuma apkārt pasaulei, izmantojot tikai laivu un velosipēdu, raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” atbild uz katra praktiskā latvieša jautājumiem – no kurienes rodas nauda tik dažādiem piedzīvojumiem, kad beidzot ceļotājs nāks pie prāta un vai tad nepietiek doties pasaulē?
“Kad tad viņš darbu strādās vienreiz? Beidzot tak nāk pie prāta! Vai tad nepietiek?” par ierastiem praktiskā latvieša jautājumiem smejas Bardelis, “Nu jā, nepietiek, nepietiek. Man patīk un interesē, un es vienkārši varētu teikt sekojošo,– ja jums, dārgie klausītāji, ir kas tāds, kas jums patīk un interesē, neliekat to malā, nenoniecināt tās savas intereses. Ja ir kāds mērķis, tad pamazām, pamazītiņām var doties viņa virzienā.”
Tomēr daudziem prātā ienāk doma – no kurienes nauda ceļojumiem un dzīvošanai, ja visu laiku atrodas burtiski uz koferiem? “No kurienes nauda? No tumbačkas!” smejas Bardelis, pievēršoties arī atbildei uz jautājumu, “Tas arī viss ir pamazītiņām, kā es saku.”
Vēl 2015. gadā, kad tikai domājis par piedzīvojumu pāri okeānam, ceļotājs vienkārši atvēris “google” un ierakstījis – how to row an ocean (kā pārairēt okeānu). “Tātad no šādām te “zināšanām” arī tas viss tiek lipināts kopā, tanī skaitā arī budžets, tanī skaitā zināšanas vai nezināšanas par straumēm, par vējiem, par jūru, un viss tas, tanī skaitā jā, tas lielais jautājums – kur nauda?” pastāsta ceļotājs, kurš cilvēkiem, kuri saka, ka ar naudu varētu izdarīt jebko, iesaka – izdarīt kaut ko bez tās.
“Ja tu saki, ka tu vari, nu, parādi to! Tev būs pieredze, kā to darīt, tu jau nākamreiz nāksi un uzrunāsi visus tos iespējamos atbalstītājus ar šo – re, man nebija, man bija simts eiro vai man bija 15 eiro.”
Tiem, kam trūkst idejas, Bardelis iesaka kaut apiet apkārt Latvijai atpakaļgaitā: “Jums taču ir idejas, esat radoši. Jums būs pieredze, jūs sapratīsiet, kā tur uzrunāt. Man tas viss sākās tieši no šādas te – auksti e-pasti, aukstie zvani, sākotnēji pašam, protams, liekot daudz savas naudas un joprojām liekot savu naudu iekšā tajā visā.”
Sarunu pilnā garumā klausies raidījuma “Ar dziesmu par dzīvi” ierakstā: