trešdiena, 22. janvāris
SākumsDzīvesstilsSkatoties pa logu, naudu nopelnīsi? Kāda ir meža mašīnu operatora ikdiena un...

Skatoties pa logu, naudu nopelnīsi? Kāda ir meža mašīnu operatora ikdiena un peļņas iespējas

Nupat Ogres Valsts tehnikumu absolvējušais meža mašīnu operators Miks Krieviņš raidījumā “Zaļais stūris” atklāj profesijas aizkulises – ko ikdienā dara šajā profesijā, kāpēc tā dažreiz ir arī veselībai bīstama un cik daudz par nopelnīt. “Divarpus (divarpus tūkstoši – aut.) sanāk. Ja strādā, tad sanāk,” uzsver jaunais speciālists.

Darbs mežā paredz arī dažādas grūtības un riskus. “Tas, ko es šo gadu laikā, runājot ar instruktoriem un arī ar jums, sapratis, ka vispār tas ir fiziski smags un traumatisks darbs mežā – muguras, ceļi,” teic viens no raidījuma vadītājiem Jānis Kļaviņš. Viņam piekrīt arī Krieviņš, ka darbs mežā var būt prasīgs, bet jāpievērš uzmanība arī tehnikas stāvoklim.

“Tas ir – jāseko līdzi pašam tam tehniskajam stāvoklim traktoram. Ja tev nebūs viss ar amortizāciju kārtībā, muguru kāda gada laikā var mierīgi sačakarēt. Ja tam seko līdzi, es pat neteiktu, ka tas ir baigi fiziski grūtais. Labi, ir remonti, kur ir arī jāpielieto spēks un zināšanas tā vairāk, bet pārsvarā tu sēdi traktorā, kabīnē, skaties pa logu un strādā,” skaidro meža operators.

“Kā es smejos, ka man 9. klasē, rakstot kontroldarbu, kaut ko nezini – paskaties pa logu, kā putniņi lido, čivina, skolotāja saka: “Skatoties pa logu, naudu nenopelnīsi!” Un kas tagad notiek?” viņš smejas. Savukārt kāda ir atalgojuma sistēma – vai maksā par stundām vai sastrādāto? “Kā kurā vietā – i pa stundām, i pa kvalitāti, par darbu. Ja būs kaut kādi mīnusi, noskrāpēti koki atstājamie vai kaut kas tāds, protams, nebūs tik liela samaksa,” teic operators.

Uz Kļaviņa jautājumu, cik apmēram var “izcelt” ārā atalgojuma ziņā, kas īpaši varētu ieinteresēt jauniešus, kuri vēl tikai meklē savu profesiju, Krieviņš atbild: “Divarpus (divarpus tūkstoši – aut.) sanāk. Ja strādā, tad sanāk. Runājot arī ar speciālistiem, kas strādā nozarē, nu, nesanāk, ja tu nestrādā. Strādā tāpat astoņas stundas. Ja tu esi viens uz traktora, pastrādā astoņas stundas, aizej paguli, atpūties, brauc atkal. Ir jau arī maiņas, protams, bet tā prakse vispār tā, – ja trīs cilvēki strādā uz traktora, tad pa sešām stundām mainās.”

Vairāk klausies raidījuma “Zaļais Stūris” ierakstā:

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Stress, trauksme, skumjas, dusmas un skaudība – kas slēpjas aiz šīm sajūtām

Nereti uz jautājumu: “Kā tu jūties?” Atbildam: “Slikti.” Kas slēpjas aiz šī vārda un kādas ir biežākas sajūtas, ko cilvēki izjūt, kad jūtas slikti,...

POPULĀRĀKIE