trešdiena, 22. janvāris
SākumsKultūraRadio SWH vadītājs Jānis Šipkēvics kļuvis par vienu no "Liepāja 2027" vēstnešiem

Radio SWH vadītājs Jānis Šipkēvics kļuvis par vienu no “Liepāja 2027” vēstnešiem

Lai stiprinātu Liepājas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 programmu un veicinātu tās daudzveidīgāku veidošanu, rosinātu plašākam sabiedrības lokam iesaistīties projektā un veicinātu tā atpazīstamību kopumā, nodibinājums “Nodibinājums Liepāja 2027” (“Liepāja 2027”) sestdien, 28. septembrī, Liepājā atklāja programmu “Liepāja 2027 vēstneši”.

Par oficiālajiem “Liepāja 2027” vēstnešiem kļuvuši dažādu jomu profesionāļi, sabiedrībā pazīstami un cienījami cilvēki, kas ar vairāku aktivitāšu palīdzību palīdzēs radīt iedzīvotājiem piederības sajūtu Liepājai, Dienvidkurzemes un Kuldīgas reģionam kā Eiropas kultūras galvaspilsētai.

Par “Liepāja 2027” vēstnesi kļuvis arī AS “Radio SWH” vadītājs Jānis Šipkēvics, kurš izceļ savu īpašo saikni ar pilsētu: “Man labi saprotama šodienas liepājnieku sajūta, ka viņi dzīvo uz tramplīna. Visu laiku ir iespējas lekt, pierādīt un parādīt sevi. Es priecājos, ka Liepājai ir uzticēts būt par Eiropas kultūras olimpiādes mājvietu. Un man kā bijušajam censonim uz tramplīna, tagad laba iespēja atdot pilsētai parādu par atspērienu, nu jau kā vēstniekam “Liepāja 2027”!”

“Kļūt par Liepāja 2027 vēstnešiem aicinājām dažādu nozaru līderus, kuri ar savu profesionālo pieredzi, zināšanām, auditoriju un kontaktiem spēs ne vien vēstīt par Eiropas kultūras galvaspilsētas aktivitātēm plašākai sabiedrībai, bet arī būtiski ietekmēt un bagātināt Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu. Daudzi no vēstnešiem ir dzimuši Liepājā vai cieši saistīti ar reģionu, tāpēc viņiem ir arī personīga piederības sajūta projektam,” stāsta “Liepāja 2027” valdes priekšsēdētāja Inta Šoriņa.

Mākslas pasauli vēstnešu komandā pārstāv komponists Ēriks Ešenvalds, dziedātāji Aija Andrejeva un Ralfs Eilands, dizaineri Elīna Štobe, Bruno Birmanis, Ivars Pilips, Ingūna un Holgers Eleri, horeogrāfe Kristīne Brīniņa, dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce, režisors Valters Sīlis, TV raidījumu veidotāja Marta Selecka, mākslas kuratore Solvita Krese, kordiriģente Ilze Valce. No uzņēmējiem vēstneši savukārt būs Ilze un Uldis Pīlēni, jaunuzņēmumu ekosistēmas līderis Ernests Štāls, AS “Radio SWH” vadītājs Jānis Šipkēvics, “Latvijas Mobilais Telefons” vadītājs Juris Binde, izdevēja Santa Anča. Tāpat par vēstnešiem kļuvuši arī dažādu kultūrvietu vadītāji – Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadītāja Dagnija Baltiņa, vietējo kultūrvietu pārstāvji – Dace Kārkla, Irita Kalēja, Madars Markus-Narvils, Timurs Tomsons, Orests Silabriedis. Izglītības bloku vēstnešu programmā savukārt pārstāvēs Latvijas Kultūras akadēmijas prorektore, Kultūras un mākslu institūta vadītāja Anda Laķe, RTU Liepāja direktore Dace Medne, kā arī “Valodu Vēstniecības” vadītāji Gunita un Andris Lanka. Par vides izglītību programmas ietvaros rūpēsies Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme, labu pārvaldību – “Providus” pārstāve Līga Stafecka, iekļaujošu sabiedrību – apvienības “Apeirons” vadītājs Ivars Balodis, finanšu pratību – Latvijas Bankas vadītājs Mārtiņš Kazāks. Tāpat par Liepāja 2027 vēstnesēm kļuvušas kultūras un tieslietu ministres – Agnese Lāce un Inese Lībiņa-Egnere, kā arī WRC pilots Mārtiņš Sesks.

“Esmu patiesi gandarīts un pateicīgs par ārkārtīgi lielo atsaucību un atbalstu Liepājai 2027, kādu esam saņēmuši caur Vēstnešu programmu. Katrs no vēstnešiem ir spēcīgs profesionālis, kura iesaiste sniedz mūsu reģionam papildu apstiprinājumu, ka Eiropas kultūras galvaspilsēta nav tikai Liepājas, Dienvidkurzemes, Kuldīgas vai Kurzemes stāsts, tas ir stāsts par mums visiem – latviešiem un eiropiešiem. Esmu drošs, ka plašais vēstnešu loks ar savu ekspertīzi nacionālā un arī starptautiskā mērogā palīdzēs veidot Liepāja 2027 par vēl spēcīgāku un daudzveidīgāku Eiropas kultūras galvaspilsētas projektu,” pārliecībā dalās Liepājas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Oficiālā “Liepāja 2027” vēstnešu programmas atklāšana notika Liepāja 2027 birojā, kam sekoja Liepājas Mākslas foruma performances baudīšana Liepājas Pētertirgū, savstarpējā iepazīšanās un konkrētu sadarbības aktivitāšu pārrunāšana.

Vēstnešu programma paredz dažādas aktivitātes, katram vēstnesim brīvprātīgi uzņemoties konkrētu uzdevumu atkarībā no viņa kompetences un interesēm, piemēram, dalīšanos savā pieredzē un zināšanās “Liepāja 2027” mērķu sasniegšanai, dalību kultūras un mākslas pasākumos, dalību izglītības programmās skolās un universitātēs, palīdzību popularizēt “Liepāja 2027”.

Nākamgad programmu iecerēts paplašināt, konkursa kārtībā aicinot par “Liepāja 2027” vēstnesi kļūt ikvienu interesentu, kuram ir savs redzējums un ieceres, kā papildināt vai popularizēt Liepāju kā Eiropas kultūras galvaspilsētu.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Volejbolists Fokerots uzskata, ka pārinieks Pļaviņš tik drīz karjeru vēl nenoslēgs

Pldumales volejbolistu duets – Mārtiņš Pļaviņš un Kristians Fokerots pirms laika pārsteidza daudzus, izcīnot Eiropas čempionu titulu. Tomēr ne tikai divu olimpisko čempionu apspēlēšana...

Nestāstīsim bērniem pekstiņus jeb Kas ir tukšie draudi un kāpēc tie nestrādā

“Ja tu nebeigsi kliegt, tūliņ iesim prom!” – nereti vecāki izmanto šāda veida frāzes, kas patiesībā tiek izpildītas samērā...

POPULĀRĀKIE