sestdiena, 20. jūlijs
SākumsMūzikaLatvijas mūzikas jaunumiTriānas Parks izdod jaunu dziesmu latgaliešu valodā “Liepu Laipas”

Triānas Parks izdod jaunu dziesmu latgaliešu valodā “Liepu Laipas”

17. jūnijā Triānas Parks, piedaloties Normundam Zušam, piedāvā jaunu dziesmu “Liepu Laipas” un izziņo albumu, kas gaidāms jau rudenī.

“Liepu Laipas” Triānas Parkam ir īpašs singls, jo tajā piedalās dziedātājs no Latgales – Normunds Zušs. “Manuprāt, Normunda balss ļoti labi iederas šajā dziesmā, jo tās skanējums ir saistīts ar latvisko un mūsu tradīcijām,” saka grupas soliste Agnese Rakovska.

“Šī dziesma, jau demo versijā, spēja mani uzrunāt ar savu etnisko skanējumu un ar stāstu, kurā daudzi klausītāji spēs saskatīt arī sevi. Kad Agneses enerģija, emociju brīvība un vokāls savijas ar Latgaliešu valodu, šķiet veidojas tāds maģisks spēks, kas šo dziesmu paceļ ārpus šīs pasaules rāmjiem un standartiem. Man prieks par sadarbību ar Agnesi un par rezultātu,” stāsta Normunds Zušs.

“Vienai no manām vecmāmiņām saknes ir atrodamas Latgalē, tādēļ strādājot pie dziesmas sapratu, ka man tas ir kā antropoloģisks pētījums, lai iepazītu Latgali un tās kultūru,” stāsta Agnese.

Dziesmai līdzi tiek izdots arī videoklips, kura tapšanā piedalījušies leģendāri Latvijas kino pasaules pārstāvji – režisors Lauris Ābele un operators Mārcis Ābele. “Šī projekta ietvaros mums bija liels prieks sadarboties ar brāļiem Ābelēm un liekas, ka šī sadarbība ir jauns sākums kaut kam lielākam,” piemin Agnese.

Videoklips ir īpašs ar to, ka tas uzņemts ar infrasarkanās gaismas kameru, lai piešķirtu tam sākotnēji iecerēto maģisko noskaņu un nodotu vēstījumu par to, ka dzīvojam patiesi skaistā vietā – Latvijā. Agneses vizuālais tēls tapis sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļas studentēm Letīciju Orlovu un Margrietu Apfelbergu.

Lielu paldies Triānas Parks izsaka Rēzeknes novadam par silto uzņemšanu un par iespēju iepazīt cilvēkus, kas veicina novada kultūru un attīstību.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Audio: “Novadu balss” 17. jūlija izlaidums

Radio SWH ēterā divreiz nedēļā izskan ziņu raidījums “Novadu balss”, kurā iekļautas Latvijas reģionālo mediju sagatavotās ziņas. Raidījumā Radio SWH ziņu dienests apkopo aktuālāko...

POPULĀRĀKIE