sestdiena, 20. jūlijs
SākumsSportsJānis Blūms pozitīvi vērtē Latvijas basketbola izlases izdevību tikt uz olimpiādi: “Mums...

Jānis Blūms pozitīvi vērtē Latvijas basketbola izlases izdevību tikt uz olimpiādi: “Mums ir fantastiska iespēja”

Drīz sāksies izšķirošie notikumi kvalifikācijā uz olimpiskajām spēlēm, un Latvijas basketbola izlase ir gatava cīnīties par savu vietu olimpiskajā arēnā. Kādreizējais Latvijas basketbola izlases kapeteinis, tagadējais basketbola kluba “VEF Rīga” padomes priekšsēdētājs Jānis Blūms raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” izsaka pārliecību par komandas iespējām un dalās savās pārdomās par gaidāmajiem izaicinājumiem cīņā par ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm.

“Man liekas, ka izcilas mājas priekšrocības ir, un fantastiska iespēja mums nokļūt olimpiskajās spēlēs. Mēs esam noteikti galvenie favorīti, ir pamats arī – piektā vieta pasaulē, arī labi esam spēlējuši visus kvalifikācijas turnīrus,” saka Blūms. Viņš uzsver, ka, neskatoties uz dažiem ievērojamiem iztrūkumiem komandā, Latvijas basketbola izlase ir labi sagatavota: “Mums nespēlē Gražulis (Andrejs Gražulis – aut.) ar Kristapu (Kristaps Porziņģis – aut.), bet tāpat mums ir reāli 15 labi spēlētāji, kas tagad ir treniņos.”

Blūms izsaka pārliecību par komandas spēju tikt galā ar lielo spiedienu, kas nereti rodas, spēlējot mājās – pilnā “Arēnā Rīga”. “Tā atbildība, ka mājas sienas un pilna “Arēna”, bet mums ir pietiekami gudrs treneris un treneru kolektīvs, un arī tie spēlētāji jau pieredzējuši – daudzi spēlējuši augstos līmeņos “Eirolīgā”, NBA – pieredze ir milzīga, un es domāju, ka nebūs viņiem problēmas ar to “pressure” (spiediens – aut.) tikt galā.”

Runājot par īpašo spiedienu komandai kā favorītiem, Blūms atzīst, ka tas var būt gan palīdzošs, gan traucējošs.

“50 uz 50. Citreiz arī traucē, jo tas formāts ir tāds, ka, nu, vienā spēlē var neaiziet. Tad tāda nežēlīga tā izspēles sistēma, jo vienā spēlē var neaiziet, neuzkrist un pretiniekam iet tai pašā spēlē, lai gan tu esi stiprāks uz papīra,” stāsta Blūms.

Kādreizējais basketbola izlases kapteinis uzskata, ka olimpiskās kvalifikācijas finālā, visticamāk, Latvijas izlasei būs jāspēlē pret Brazīliju: “Es domāju, ka, spēlējot savu spēli, arī finālā ir jābūt viennozīmīgi, tad jāskatās pret ko tur jāspēlē. Visticamāk, varētu būt fināls Latvija pret Brazīliju, es tā pieļauju. Un jāuzvar!” Savukārt komandas sastāvā kodols paliks, viņaprāt, nemainīgs.

“Ja Kristaps būtu, tad tas būtu vispār tāds – NBA čempions šeit palīdzētu komandai nokļūt olimpiskajās spēlēs un vēl spēlētu olimpiskajā, bet nu… Sastāvs es domāju, plus mīnus būs tāpat kā pasaules kausā, izņemot Gražuli, tur kādi divi trīs spēlētāji varētu pamainīties, bet tas kodols jau paliek, un tas ir labi, jo katrs spēlētājs zina viens otru, kā spēlē. Treneri arī visi palikuši. Visiem viss ir zināms, un tikai jāizdara – jāvinnē četras spēles un viss.”

 

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Audio: “Novadu balss” 17. jūlija izlaidums

Radio SWH ēterā divreiz nedēļā izskan ziņu raidījums “Novadu balss”, kurā iekļautas Latvijas reģionālo mediju sagatavotās ziņas. Raidījumā Radio SWH ziņu dienests apkopo aktuālāko...

POPULĀRĀKIE