pirmdiena, 17. jūnijs
SākumsRadio SWHSaka RīgaEdvards Ratnieks: "Vienotā sabiedriskā transporta biļete ļautu samazināt izmaksas"

Edvards Ratnieks: “Vienotā sabiedriskā transporta biļete ļautu samazināt izmaksas”

Šoreiz raidījumā “Saka Rīga” Ainārs Rutkēvičs izjautā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku Edvardu Ratnieku par vienotās sabiedriskā transporta biļetes izveidošanu, jaunajām ielu nosaukumu plāksnītēm, Uzvaras parka labiekārtošanu un citiem aktuāliem jautājumiem.

Pagājušajā mēnesī masu medijos izskanēja ziņa, ka reģionālā sabiedriskā transporta tarifu pieaugums prasa ātrāku vienotas biļetes ieviešanu Rīgai un Pierīgai. Kādēļ tā un kāda ir saikne starp šiem procesiem?

Vienotā biļete ir nepieciešama, lai veicinātu sadarbību sabiedriskā transporta jomā starp Rīgu un Pierīgu. Pašreizējā situācijā, piemēram, ja cilvēks brauc no Siguldas uz Rīgu un atpakaļ, kā arī pārsēžas uz vienu sabiedrisko transportu Rīgā, tas viņam dienā izmaksā 7,50 EUR. Maršrutā no Salaspils tas būtu 6,80 EUR. Ja cenas paceļas līdz līmenim, kur ērtāk sāk kļūt lietot savu privāto automašīnu, tad mēs uz ielām sastrēgumus nesamazināsim.

Vienota biļete ļautu cilvēkiem izmantot sabiedrisko transportu visā maršrutā ar vienu biļeti, tādējādi samazinot izmaksas un veicinot sabiedriskā transporta lietošanu. Vienotās biļetes ieviešana ir sarežģīts process, kur nepieciešama gan valsts, gan pašvaldības sadarbība. Tāpēc mēs ļoti vēlamies, lai par satiksmes jomu atbildīgā ministrija ātrāk rīkotos šīs biļetes ieviešanā, kā tas jau ir izdarīts vairākās Eiropas valstīs.

Rīgas pašvaldība ir izgatavojusi ielu nosaukumu un ēku adrešu numuru zīmes ar jaunajiem ielu nosaukumiem un aicina iedzīvotājus tās saņemt. Kāda ir kārtība un līdz kuram laikam tas ir jāizdara?

Visas plāksnītes ir pieejamas Daugavpils ielā 31. Iedzīvotāji ir aicināti doties tās saņemt, jo līdz maija beigām ir jāuzstāda jaunās ielu nosaukumu plāksnītes.
Pirms došanās pēc jaunajām ielu plāksnītēm dienu iepriekš jāpiezvana un jāpiesakās pa telefona numuru 80000800. Plāksnītes pret parakstu var saņemt namu īpašnieki vai pilnvarotās personas.

Sākas siltais laiks un daudzi iedzīvotāji dodas izbaudīt atpūtu Uzvaras parkā. Kas gaida Uzvaras parku turpmākajā labiekārtošanas stadijā?

Edvards Ratnieks: Līdz 19. maijam plānoti nelieli remontdarbi, lai novērstu defektus, kas radušies ziemas laikā. Pēc tam plānots labāk nomarķēt ātrgaitas trasi, lai nodrošinātu drošību visiem parka apmeklētājiem. Parkā ir izveidoti tuneļi un tiltiņi, lai šīs plūsmas, kur iet mammas ar ratiņiem vai tēti ar ratiņiem, nekrustotos ar ātrgaitas trasi, kur lielā ātrumā joņo skrituļotāji.

Uzvaras parka labiekārtošanai ir paredzēta arī otrā kārta. Gada sākumā tika veikta aptauja, kurā piedalījās virs 7000 iedzīvotāju. Visvairāk iedzīvotāju nobalsoja par kafejnīcas nepieciešamību Uzvaras parkā. Otrajā vietā palika spēka trenažieri, lai varētu pasportot. Un trešais, kas interesēja, bija košuma krūmi, lai ir skaists parka noformējums.

Kad varētu būt gatavs panorāmas rats? Tas gan laikam nav gluži pašvaldības pasākums.

Pašvaldība ir iznomājusi vairāk kā pushektāru lielu laukumu ar apbūves tiesībām uz 30 gadiem, lai varētu izveidot panorāmas ratu. Par to pašvaldība gadā saņems 27 000 EUR, ieskaitot PVN. Kā informēja uzņēmēja pārstāvji, panorāmas ratu plānots atklāt šī gada augustā un no panorāmas rata varēs paskatīties uz Rīgu no 65m augstuma.

Vairāk klausies raidījuma “Saka Rīga” ierakstā:

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Dziedātāja Māra Upmane-Holšteine mērķējusi kļūt par labāko Latvijas mūzikas žurnālisti

Grupas “Astro'n'out” soliste Māra Upmane-Holšteine reiz tikai sapņojusi kļūt par mūziķi. Raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” viņa pastāsta, kā sākumā vēlējusies kļūt par Latvijas...

POPULĀRĀKIE