pirmdiena, 17. jūnijs
SākumsRadio SWHSaka RīgaLinda Ozola: "Aicinu būt informētam un apzināties, kā ar mums var manipulēt"

Linda Ozola: “Aicinu būt informētam un apzināties, kā ar mums var manipulēt”

Šoreiz raidījumā “Saka Rīga” Ainārs Rutkēvičs izjautā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieci Lindu Ozolu par Kritiskās masas braucienu, civilās aizsardzības semināru un citiem aktuāliem jautājumiem.

Nesenie video no velosipēdistu Kritiskās masas brauciena Rīgā izraisīja plašu rezonansi sabiedrībā. Kā jūs pati kopumā vērtējat šo pasākumu?

Velosipēdistu kustība kopumā ir ļoti pozitīva lieta un es to iesaku visiem, kas var un kam patīk. Un tad ir likumpaklausības jautājums. Kad es redzēju šos video, es biju šokā. Es zinu, ka tie ir pilsoniski aktīvi cilvēki, kuriem ir viedoklis par nepietiekami kvalitatīvu un kvantitatīvu veloinfrastruktūru pilsētā, bet tas nevienā brīdī nav atcēlis likumpaklausību Latvijā.

Pilsoniskie aktīvisti parasti mums asociējās ar to, ka viņi aizstāv tiesiskumu. Bet šeit rīcība bija diametrāli pretēja, tika izrādīta necieņa pret policistiem. Neatkarīgi no tā vai piekrīt vai nepiekrīt policijas likumīgajām prasībām, ir jārespektē tiesiskums un likumi. Arī daudzi iedzīvotāji, kas citkārt aizstāv velokustību, bija sašutuši par to, ka šī kustība tiek diskreditēta šādā veidā.

Necieņa pret likumu un policijas prasībām raida destruktīvu signālu sabiedrībai. Šāda rīcība palīdz tikai tiem, kuri vēlas mazināt uzticību valsts struktūrām un tiesībsargājošām iestādēm.

Diametrāli pretēju efektu aprīļa nogalē nodemonstrēja motobraucēji savā sezonas atklāšanā.

Tieši tā. Parasti daļa cilvēku motociklistus grib asociēt ar brīvdomātājiem un agresīviem braucējiem, jo tomēr tas motocikls ir skaļš. Bet visu cieņu par veidu, cik ļoti organizēti un korekti tiek organizēts viņu sezonas atklāšanas brauciens un virkne citu pasākumu.

Vakar notika otrais Rīgas domes rīkotais civilās aizsardzības seminārs, kurā tika runāts par informāciju saņemšanu ārkārtas situācijās un dezinformācijas apkarošanu. Kāda šoreiz bija rīdzinieku interese?

Klātienē šoreiz bija mazliet mazāk klausītāju, bet attālināti sekoja pietiekami liels skaits cilvēku. Pēc tam šī informācija tiks apkopota vienkopus Rīgas domes mājas lapas civilās aizsardzības sadaļā. Lai arī mēs esam ļoti daudz dzirdējuši par dezinformāciju un šis vārds jau daudzus gadus parādās mediju virsrakstos, es aicinu visus kādā brīvā brīdī tomēr noskatīties šo semināru, jo noteikti kādu vērtīgu atziņu katrs sev atradīs.

Seminārā piedalījās arī brīvprātīgais IT jautājumos, ļoti aktīvs cilvēks sociālajā vidē Elvis Strazdiņš, kas dalījās ar savu pieredzi krāpniecības jautājumos. Pārsteidzoši, cik daudz un dažādas ir durvis, kā aizklauvēties līdz cilvēka prātam, izmantojot gan psiholoģiju, gan arī fizioloģiju – kādus hormonus izraisa mūsu rīcība, kas tālāk uzvedina uz kaut kādām nākamām neapdomībām.

Jāatceras, ka viena lieta ir zaudēt tikai naudu. Bet pavisam cita lieta, ka militāra apdraudējuma gadījumā šos pašus algoritmus, šos pašus mehānismus var izmantot, apdraudot valsts drošību. Tāpēc būt informētam un apzināties, kā ar mums var manipulēt, tas ir gan personīgās, gan sabiedrības un valsts drošības jautājums.

Vairāk klausies raidījuma “Saka Rīga” ierakstā:

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Pasākumu cikls Āgenskalna tirgū – skeptiskā vasara sadarbībā ar “SkeptiCafe”

Šovasar Āgenskalna tirgus kaimiņus un draugus aicina piedzīvot vasaru skeptiskā garā – 3 praktisku darbnīcu, 3 "SkeptiCafe" pasākumu un vairāku tematisku Portālu garumā ikviens...

POPULĀRĀKIE