sestdiena, 20. jūlijs
SākumsRadio SWHSaka RīgaMāris Mičerevskis: "Ātruma pārkāpšana dzīvojamās zonās var būt bīstamāka nekā uz Brīvības...

Māris Mičerevskis: “Ātruma pārkāpšana dzīvojamās zonās var būt bīstamāka nekā uz Brīvības ielas”

Raidījumā “Saka Rīga” Ainārs Rutkēvičs iztaujāja pašvaldības Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas vadītāju Māri Mičerevski par satiksmes kontroli galvaspilsētā un satraucošo apreibinošo vielu izplatīšanās tendenci jauniešu vidū.

Tikko aizvadīti Līgo svētki ar trīs brīvdienām. Kā Rīgā pagāja Jāņu laiks no drošības un kārtības viedokļa?

Šoreiz salīdzinoši mierīgi ar mazāku starpgadījumu skaitu. Ja pagājušajā gadā Jāņos tika reģistrēti 800 starpgadījumi 2 dienās, tad šogad tie bija 700 starpgadījumi 3 dienās. No tiem apmēram 40% bija saistīti ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Grūti pateikt, kāds iemesls šādam samazinājumam – varbūt laikapstākļu ietekmē cilvēki vairāk izbrauca ārpus pilsētas.

Pašvaldības policijai arvien vairāk tiek deleģētas funkcijas satiksmes kontroles ziņā. Kā šobrīd ir ar tehnisko nodrošinājumu nodrošinājumi?

Nu jau būs pagājis gads, kopš pašvaldības policija ir sākusi kontrolēt satiksmi. Tā ieskriešanās notiek lēnām, tehniskais nodrošinājums arī parādās arvien vairāk. Tomēr ir vēl daudz risināmu problēmu, piemēram, vienošanās ar CSDD par automātisku pārkāpumu reģistrēšanu. Viena no problēmām, kam es personīgi pievēršu lielu uzmanību, ir ātruma pārkāpšana dzīvojamās zonām, kur tas var būt pat bīstamāk nekā ātruma pārkāpšana, piemēram, uz Brīvības ielas.

Esmu ierosinājis izveidot komisiju, kas apkopotu informāciju, analizētu situāciju un sniegtu datus par satiksmes pārkāpumiem un to ietekmi.

Bērnu slimnīcas virsārste Renāte Snipe nesen aktualizēja satraucošu problēmu – aizvien biežāk neatliekamās palīdzības nodaļā nonāk jaunieši ļoti smagā stāvoklī pēc nezināmas izcelsmes apreibinošo vielu lietošanas. Cik satraucoši ir šī problēma galvaspilsētā?

Problēma ir ļoti smaga un grūti risināma. Policija šobrīd ikdienā patrulē gan Origo, gan Vecrīgā, galerijā Centrs un citos sabiedriskajos objektos. Katru dienu tiek aizturēti cilvēki, arī nepilngadīgie, un tiek izņemtas narkotikas. Tomēr policijas spēkos ir cīnīties tikai ar simptomiem, nevis problēmas sakni. Ir nepieciešams atrast dziļākus risinājumus.

Problēmas cēlonis nav tikai pašas narkotikas, bet arī tas, ka bērni izvēlas pavadīt laiku lielveikalos un uz ielām, nevis ar ģimenēm, treniņos vai pie datora. Mūsdienās ir ļoti daudzas iespējas, ko darīt. Mēs arī domājam par to, kā piesaistīt cilvēkus, kas varētu būt autoritātes šādiem jauniešiem un kas spētu TikTok un Instagram vidēs viņus uzrunāt.

Vairāk klausies raidījuma “Saka Rīga” ierakstā:

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Audio: “Novadu balss” 17. jūlija izlaidums

Radio SWH ēterā divreiz nedēļā izskan ziņu raidījums “Novadu balss”, kurā iekļautas Latvijas reģionālo mediju sagatavotās ziņas. Raidījumā Radio SWH ziņu dienests apkopo aktuālāko...

POPULĀRĀKIE