Raidījumā “Saka Rīga” Ainārs Rutkēvičs iztaujāja Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētāju un Sporta komisijas vadītāju Daini Loci par Olimpiskā centra zemes nomas nedienām, skolu sporta infrastruktūras attīstību, padomju laika pieminekļu aizvākšanu un citiem aktuāliem jautājumiem.
Šī mēneša sākumā plašu rezonansi izraisīja stāsts par nomas maksas palielināšanos Olimpiskajam sporta centram no 28 000 līdz 338 000 eiro. Kāda šobrīd ir situācija un vai ir atrasts kāds risinājums?
Tas tiešām ir ļoti satraucoši, ja parādās šādi negaidīti risinājumi un tik milzīgā kārtā pieaug zemes nomas maksājumi. Tāpēc es Rīgas domē sasaucu Sporta komisiju, kur ir pārstāvētas visas politiskās frakcijas, lai būtu skaidrs, ka visi domā līdzīgi un jāmeklē risinājumu.
Mēs adresējām vēstuli Finanšu ministrijai un Izglītības ministrijai, kurā lūdzām precizēt un skaidri definēt, ka Olimpiskā centra statuss ir nacionālā sporta bāze un tā pilda publisku funkciju, līdz ar ko uz to neattiektos dalītā īpašuma jaunā nomas aprēķināšanas kārtība.
Ja tomēr Olimpiskajam centram nomas maksa pieaugs, kādas tam būs sekas?
Galvenie cietēji būs mūsu bērni un jaunieši, kuri apmeklē šo centru. Rīgas domē ir programmas, kuru ietvaros bērni apmeklē peldbaseinu, basketbola nodarbības utt. Ja nomas maksa tiks celta, tad tā kaut kādā veidā tiks virzīta tālāk un rezultātā cietīs tie, kuri nevarēs to samaksāt. Vai arī pašvaldība, kurai būs jāmeklē risinājums pie nodokļu maksātājiem.
Turpinot runāt par sportu, kā sokas ar skolu sporta infrastruktūras sakārtošanu?
Sporta laukumi un sporta zāles neapšaubāmi ir mūsu uzmanības lokā. Mums ir izdevies uzlabot sadarbību ar valsti un šobrīd ir iespēja arī aizņemties dažādiem sporta infrastruktūras objektiem. Daudzās vietās arī futbola laukumi tiek izvietoti sadarbībā ar Futbola federāciju.
Burtiski šajās dienās ir atvērts sporta laukums Zolitūtē pie skolas. Šodien no rīta es biju Juglā, kur 63.pamatskola arī ieguva šādu stadionu. Vēl šogad plānots atklāt stadionus pie Šteinhauera skolas un 47.vidusskolas. Tas ir ieguvums arī vietējiem iedzīvotājiem, jo šie ir atklātie stadioni.
Vakar Rīgas domē diezgan skaļi, ja tā var teikt, lēma par vairāku pieminekļu aizvākšanu no Rīgas pilsētvides. Lūdzu pastāstiet par to plašāk.
Mums Rīgā vēl ir palikuši dažādi ar Krievijas impērijas laikiem vai ar padomju okupācijas periodu saistīti objekti un tiem ir jāpazūd no mūsu publiskās telpas.
Vakar lēmām par Barklaja de Tolli skulptūru, kuras kopiju Gomberga kungs par saviem līdzekļiem bija izgatavojis un uzstādījis šī gadsimta sākumā. Mēs lēmām, ka šai skulptūrai ir jāpazūd un Gomberga kungs var to paņemt atpakaļ.
Par Lucavsalas pieminekli vēl tiks veikta izpēte, vai tajā vietā ir apbedījumi. Līdzīga situācija ir arī ar pieminekli Brīvības gatvē 455, kur arī jāveic papildus izpēte.
Vairāk klausies raidījuma “Saka Rīga” ierakstā: