sestdiena, 20. jūlijs
SākumsSportsJaunās cerības Namiķe un Ozoliņa: pierasts, ka pludmales volejbolā bez mazām vai...

Jaunās cerības Namiķe un Ozoliņa: pierasts, ka pludmales volejbolā bez mazām vai lielām drāmām neiztikt

Raidījuma “Vakara sporta stunda” viešņas pludmales volejbolistes Anete Namiķe un Anija Ozoliņa pastāsta par pirmo sezonu, spēlējot kopā, mācībām ASV (Amerikas Savienotās Valstis), kā arī “Nāciju kausa”, kas norisinājās Jūrmalā no 13. līdz 16. jūnijam, augstajām cerībām un mērķiem. “Mūsu mērķis ir uzvarēt,” par turnīru Jūrmalā teic Namiķe.

Runājot par savu pirmo sezonu kopā, Namiķe atzina, ka pludmales volejbolā “drāma” ir bieži sastopama. “Pierasts ir – pludmales volejbolā parasti bez mazām drāmām, lielām drāmām neiztikt, bet šoreiz kaut kā tā diezgan dabiski,” viņa teic par partnerību kopā ar Ozoliņu. Neskatoties uz ierastajām grūtībām, abas izveidojušas harmonisku un produktīvu sadarbību. Tāpat Ozoliņa nesen atgriezusies no U22 Eiropas čempionāta ar cienījamo devīto vietu, spēlējot kopā ar Kitiju Martini Ādamsoni.

Anete Namiķe, kura ir arī 2020. gada Eiropas U20 čempione, izcēla pludmales volejbola pieaugošo popularitāti ASV, kur viņa studē. “Noteikti kļūst arvien populārāks, populārāks. Man šis bija trešais gads, pabeidzu, un es jau pati jūtu, ka ir liela atšķirība, kā bija, kad es aizbraucu, un kā jau tagad nāk arvien jaunas universitātes, arvien vairāk komandas, un tas līmenis tiešām ir ļoti augsts,” viņa stāsta. Augošā universitāšu sistēma ir būtiski veicinājusi sporta popularitāti, padarot to arvien konkurētspējīgāku, uzsver volejboliste.

Savukārt “Nāciju kausa” atlases process, kurā valdījusi sīva konkurence starp Latvijas komandām, ļāvusi tikai pašiem labākajiem pāriem cīnīties turnīrā. Tajā tikuši tikai divi sieviešu pāri un divi vīriešu pāri. “Bija diezgan pamatīga atlase Latvijā, lai pārstāvētu Latviju. Trīs nedēļas savā starpā Latvijas komandas sacentās,” atminas Namiķe. Runājot par viņu mērķiem turnīrā, volejboliste norāda: “Jebkurā turnīrā piedalies sacensībās – mērķis ir uzvarēt, tur nav svarīgi kas, kā, bet mēs arī ejam – mūsu mērķis ir uzvarēt.”

Domājot par savu gatavošanos, Namiķe uzsvēra pretinieku izpētes nozīmi. “Noteikti ir iezīmes katram spēlētājam, bet visas komandas, kas šeit, Jūrmalā, būs, ir ļoti labi zināmas visai pludmales sabiedrībai. Nav tā, ka tādas neredzētas komandas ieradīsies šeit,” viņa skaidro. Jāpiebilst, ka turnīrs bija arī olimpiskā kvalifikācija, ko tomēr Latvijas sportistiem un sportistēm neizdevās pārvarēt.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Audio: “Novadu balss” 17. jūlija izlaidums

Radio SWH ēterā divreiz nedēļā izskan ziņu raidījums “Novadu balss”, kurā iekļautas Latvijas reģionālo mediju sagatavotās ziņas. Raidījumā Radio SWH ziņu dienests apkopo aktuālāko...

POPULĀRĀKIE