ceturtdiena, 19. decembris
SākumsDaba un tūrismsMeistara Jāņa Saukas ieteikumi īpaši sulīgai un gardai gaļiņai: pats galvenais –...

Meistara Jāņa Saukas ieteikumi īpaši sulīgai un gardai gaļiņai: pats galvenais – nepārcept

Vasaras sezona ir klāt, un līdz ar to arī laiks, kad latvieši tradicionāli bauda dzīvi zaļumos un īpaši – šašlikus un citus grilētus ēdienus. Gaļas meistars un zīmola “Jānis Sauka” turētājs Jānis Sauka raidījumā “Zaļais stūris” dalās ar vērtīgiem padomiem, kā pareizi gatavot gaļu uz grila, lai tā būtu īpaši sulīga un garšīga.

“Skaidrs, šašliks – latviešu nacionālais ēdiens, bet kas ir vispār tāds, domājot par gaļu un to foršo uguns tuvumu, kad tu uzkurini, tad ir ogles, dūmi, kūpini vai gaļu gatavo uz grila..” gaļas meistaram vaicā Māris Olte, “Kas ir tas, ko der ielāgot cilvēkiem? Nepārcept droši vien tu teiksi.”

“Nepārcept un vienmēr jāatceras, ka gaļas gatavība ir, teiksim, turpat pie 70 grādiem, 65,” uzsver Sauka. Viņš skaidro, ka, grilējot steikus vai citu gaļu, ir svarīgi uzturēt pareizo temperatūru: “Bišķiņ paturēji, atpūtināji, lai viņa ar savu inerci uzdzen tos 67. Tagad jau mums ir 72, bet viņa ir gatava, un pats sulīgums paliek tanī momentā, tanīs grādos.”

Lai nodrošinātu, ka gaļa paliek sulīga, jāņem vērā vēl citi būtiski faktori. Grilētājiem īpaši jāielāgo, ka gaļa uzņem sevī mitrumu. “Mitrums jeb šķidrums varētu būt sīpoli, varētu (būt – aut.) visi no dārzeņiem, tās sulas – to, ko tā var uzņemt sevī, un līdz ar to paliek irdenāka,” saka Sauka.

Svarīgs elements marinādē ir cukurs, kas palīdz saglabāt gaļas sulīgumu: “Lieciet klāt cukuru marinādei, lai gaļa apraujas, un iekšpusē paliek tā sula, veidojas no ārpuses tāda glazūra, kā karamelizē no ārpuses, un tas sulīgums paliek iekšpusē,” iesaka gaļas meistars. Uz Oltes piezīmi par brūno cukuru, ko arī var izmantot gaļas marinādes pagatavošanā, Sauka atzīmē pielāgošanos produktiem, kas laika gaitā būtiski mainās.

“Jā, bet tagad zini, es varu pateikt – sāls nav sāls, cukurs nav cukurs. Ļoti grūti pie kaut kā pielāgoties, it sevišķi mums ražošanā. Es pateikšu, ja strādāju, salīdzinot ar desmit gadiem atpakaļ, nu, ir jāpielāgojas pie cukura, pie sāls,” viņš ieskicē sarežģīto ražošanas procesu.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Centrs “Dardedze” aicina pasūtīt Ziemassvētku vecīša vēstuli bērniem un pieaugušajiem

Šodien sākas ikgadējā labdarības akcija “Citāda dāvana”, kuras laikā ikviens var pasūtīt saviem bērniem vai citiem tuviem cilvēkiem sirsnīgu un personisku vēstuli no Ziemassvētku...

Konkurss “Paku sprints” sadarbībā ar “DPD Latvija”

Dāvanas, ietinamais papīrs, milti pīrāgiem, formiņas pirparkūkām...tik daudz, kas jāatcerās, bet galvenais – izņemt paciņu no DPD paku skapja!...

POPULĀRĀKIE