Raidījumā “Saka Rīga” Ainārs Rutkēvičs iztaujāja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku Edvardu Ratnieku par vētras seku likvidēšanu, kā arī par uzlabojumiem Rīgas izglītības iestādēs un parkos.
Jūlija beigās Rīgai pāri brāzās pamatīga vētra un lietavas. Cik tālu pilsēta tikusi ar tās seku novēršanu?
Vētras sekas joprojām tiek novērstas, taču šobrīd vairs nav bīstamības fāze, bet gan vienkārši sakopšanas darbi. Dažādi dienesti strādā ar ļoti lielu atdevi, bet cilvēkresursi ir ierobežoti, tādēļ vēl vismaz trīs nedēļas pilsētā varēs redzēt nokritušus kokus.
Kā sokas ar vētras radīto seku sakopšanas darbiem izglītības iestādēs?
Vētrā cietušas 145 iestādes, tostarp skolas, bērnudārzi un kultūras centri. Mēs strādājam pie tā, lai līdz 1. septembrim visas izglītības iestādes būtu sakoptas un mācības varētu sākties bez traucējumiem.
Rīgā notiek arī plānveida remontdarbi vairākās skolās un bērnudārzos. Vai tie tiks pabeigti līdz 1.septembrim?
Plānveida remontdarbi notiek 31 skolā un 37 bērnudārzos, lai nodrošinātu labākus apstākļus mācībām. Šie darbi ir ieguldījums mūsu bērnu nākotnē, un, lai arī tas var radīt īslaicīgas neērtības, rezultāts būs moderna un piemērota vide mācībām. Skolas ir vairāk priecīgas par to, ka notiks remonti, nevis par to, ka kādu brīdi būs nelielas neērtības.
Turpinot par izglītību, Rīgā tiek īstenoti vairāki investīciju projekti. Kāda tur ir attīstība?
Šajā gadā vai, vēlākais, nākamā gada pirmajā pusē vēlamies uzsākt Mežaparka sākumskolas celtniecību. Šī būs pirmā skola, kas uzbūvēta pilnīgi no jauna. Ar šo pilotprojektu vēlamies parādīt, ka arī Rīgā var uzbūvēt jaunas skolas, kas būtu piemērotas 21. gadsimtam. Šajā sākumskolā varētu mācīties aptuveni 500 bērnu un ļoti ceram, ka projekts īstenosies 3 gadu laikā.
Skanste arī ir augoša apkaime, kur ir bērnudārzu trūkums. Šo mēs risināsim, starp 49. un 66. pirmsskolas izglītības iestādēm iebūvējot vēl vienu ēku un izveidojot lielāku bērnudārzu kompleksu. Līdz ar to šajā bērnudārzā palielināsim vietu skaitu par 252 vietām. Manuprāt, Skanstes iedzīvotāji to ļoti gaida, ņemot vērā, ka tur ir daudz jauno ģimeņu un bērnudārza pakalpojums ir vajadzīgs.
Rīgas dome ir noslēgusi līgumu, kas paredz, ka GhettoGames pasākumi Grīziņkalnā notiks vēl vismaz 5 gadus. Ar kādiem nosacījumiem šis līgums ir noslēgts?
Jāņem vērā, ka šim līgumam ir garš ievads ar tiesas procesu, kurš vēl nav beidzies. Ir ņemtas vērā ļoti daudzas lietas, lai abas puses būtu apmierinātas. Pasākumiem Grīziņkalnā ir jābeidzas līdz 23:00 un laikā no 23:00 līdz 7:00 nedrīkst notikt nekādi demontāžas pasākumi, lai netraucētu naktsmieru.
Turpinot par parkiem, kas jauns saistībā ar Uzvaras parka otrās kārtas koncepciju?
Ļoti svarīga bija iedzīvotāju aptauja, kuru veicām janvārī un no kuras rezultātiem tika izvēlēti 6 objekti ar vislielāko iedzīvotāju atbalstu. Visvairāk iedzīvotāju nobalsoja par kafejnīcu. Tāpat rīdzinieki vēlas, lai parks ir apzaļumots un ir košumkrūmi. Trešajā vietā bija spēka trenažieri, arī tie tiks īstenoti. Ceturtajā vietā ir strūklaka, kas tiks izvietota esošajā dīķī, nodrošinot labāku skābekļa pieplūdi ūdenstilpei un līdz ar to samazinot ūdens ziedēšanu. Vēl tiks īstenots tīklu parks gan lielajiem, gan mazajiem. Tāpat tiks īstenots arī ūdens rotaļu laukums bērniem.
Vēl parkā ir paredzēti 2 basketbola jeb multifunkcionālie laukumi, kuros būs arī tribīnes. Ņemot vērā, ka šis parks tika izveidots par godu Latvijas armijas uzvarai pār Bermonta armiju, tad šeit tiks izvietots arī valsts karogs.
Mēs ļoti ceram, ka visas iepirkumu procedūras ātri virzīsies un priekšu un jau septembrī varēsim durt lāpstu zemē. Rezultātu ceram ieraudzīt pēc pusotra gada.
Vairāk klausies raidījuma “Saka Rīga” ierakstā: