“’Ļoti būtiski,” par to, kā 30 gadu laikā mainījusies Latvijas sabiedrība raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” teic Veselības ministrs un ārsts Hosams Abu Meri. Tāpat viņš pastāsta, ka ir vienīgais atšķirīgas izcelsmes politiķis, kuram nav sakņu Latvijā, taču sabiedrība par politķi balsojusi. “Latvijas tauta kļūst tolerantāka,” piebilst Abu Meri.
“Es domāju, ka, būdams politikā kā nelatvietis, nepiedzimis Latvijā, es esmu vienīgais Latvijā,” norāda Abu Meri, “Manai izcelsmei nav nekāda sakara ar Latviju. Pēdējās vēlēšanās, piemēram, ievēlēt ar tik daudziem plusiem un no pēdējās vietas, pēc tam kļūt gan par deputātu, gan par to – es domāju, ka tomēr Latvijas tauta kļūst tolerantāka.”
Ministrs turpina: “Viņi neskatās uz manu dzimteni vai izcelsmi, vai mātes valodu, viņi vairāk skatās, ko es daru, cik es mīlu Latviju un tālāk. Man liekas, kas ir skaidrs, – tolerantāka, atvērtāka, domā citādāk – vairāk pēc vērtībām, ne pēc uzskatiem vai arī stereotipiem. Būtiski ir izmainījusies arī mūsu dzīve, vispār labklājības līmenis Latvijā ir mainījies.”
Salīdzinot ar skarbajiem 90. gadiem, Abu Meri nosaka, ka cilvēki, iespējams, nepamana tās izmaiņas, kas gadu laikā notikušas Latvijā. “Kādreiz ir vairāk sūdzību no cilvēkiem, ka “viss ir slikti”, bet tomēr nav “viss ir slikti”, nav sliktāk nekā agrāk. Protams, ir daudz problēmu, un visur ir daudz problēmu,” uzskata ministrs, pieminot valūtas maiņu, NATO un Eiropas Savienību, “Es domāju, ka mums ir jāsaka paldies dievam, ka mums ir tāda valsts kā Latvija un tāda tauta – bagāta ar kultūru un vēsturi, un dziesmām, un dejām.”
Sarunu pilnā garumā klausies raidījuma “Ar dziesmu par dzīvi” ierakstā: