Par būtiskāko Eiropā ar Inesi Vaideri (2023, arhīvs)

  0

  Lai iepazītu Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres darba nianses ir jābūt vērīgiem. Vērīgums palīdzēs klausītājiem ne tikai iepazīt Ineses Vaideres viedokli par dažādām aktuālām un būtiskām niansēm, bet arī tikt pie vērtīgas balvas.

  Proti, ik ceturdienu radio ēterā ap plkst.10:40 atskaņojam iepriekš ierakstītu komentāru par tās dienas tēmu, kas sagatavota atbilstoši Vaideres kundzes redzējumam. Klausītājiem tiek dotas apmēram 5 minūtes laika, lai pareizi atbildētu uz jautājumu par tikko dzirdēto. Ētera vadītāji ēterā nolasa interesantākās atbildes un atklāj, kura tad ir pareizā. No visiem pareizo atbilžu autoriem tiks izlozēts viens, kurš 31.augustā pretendēs uz galveno balvu – izzinošu braucienu uz Eiropas Parlamentu Briselē pie Ineses Vaideres.

  Izskanējušie jautājumi un atbildes

  24. augusts – Pilotprojekts pārtikas atkritumu novēršanai
  Cik lielu finansējumu no Eiropas Savienības budžeta Inese Vaidere panāca pilotprojektam, kas palīdzēs novērst pārtikas izmešanu?
  Pareizā atbilde – teju miljonu eiro.

  17. augusts – Finansējums uzņēmumu attīstībai
  Cik liels būs Eiropas uzņēmumu ietaupījums no uzlabotiem kapitāla tirgus likumiem?
  Pareizā atbilde – teju 200 miljoni eiro.

  10. augusts – Pilotprojekts par Krievijas līdzekļu konfiskāciju Ukrainas labā
  Cik lielu finansējumu no Eiropas Savienības budžeta Inese Vaidere panākusi pilotprojektam, kas atvieglos Krievijas līdzekļu novirzīšanu Ukrainai?
  Pareizā atbilde – pusmiljonu eiro.

  3. augusts – Sociālais klimata fonds
  Cik lielus līdzekļus no Sociālā klimata fonda paredzēts ieguldīt Latvijā, lai atbalstītu iedzīvotājus ceļā uz zaļo kursu?
  Pareizā atbilde – 600 miljonus eiro.

  27. jūlijs – Aizsardzības stiprināšana
  Cik lielus līdzekļus no Eiropas Savienības budžeta paredzēts novirzīt munīcijas un raķešu ražošanai?
  Pareizā atbilde – 500 miljonus eiro.