Šonedēļ Latvijas reģionu aktualitātēs līdzās kultūras un kopienu notikumiem iezīmējas arī sociāli smagi jautājumi. Daugavpilī gaidāmas divas kolektīvās atlaišanas, Limbažu novada iedzīvotāji piedalīsies plašā antropoloģiskā pētījumā, Cēsīs paplašināta videonovērošana Maija parkā, bet Saldū vasaras nometnē viesojas jaunieši un pedagogi no Ukrainas. Raidījumā “Novadu balss” par šīs nedēļas norisēm Latvijas novados stāsta Agnese Vasermane.
Limbažu novadā turpinās gandrīz pirms simt gadiem sākts pētījums
Limbažu novada iedzīvotāji šomēnes piedalīsies Rīgas Stradiņa universitātes antropoloģiskajā pētījumā, kas turpina profesora Jēkaba Prīmaņa pirms gandrīz simt gadiem aizsākto Latvijas iedzīvotāju izpēti.
Kā norāda laikraksts “Liesma”, zinātnieki vēlas noskaidrot, kā gadsimta laikā mainījušies cilvēku auguma rādītāji, ķermeņa uzbūve un veselības raksturojums.
Pagājušā gadsimta 20. un 30. gados tika apsekoti aptuveni 35 000 Latvijas iedzīvotāju. Pirmie rezultāti liecina, ka tajā laikā Latvijas iedzīvotāji vidēji bijuši īsāka auguma nekā mūsdienās. Pārējie secinājumi vēl tikai gaidāmi.
Šogad antropoloģiskajā ekspedīcijā visā Latvijā plānots iesaistīt aptuveni 2000 dalībnieku.
Daugavpilī gaidāmas divas kolektīvās atlaišanas
Daugavpilī drīzumā gaidāmas divas kolektīvās atlaišanas. Šim daudziem Latgales iedzīvotājiem sāpīgajam tematam šonedēļ pievērsusies “Vietējā Latgales Avīze”.
Viens no uzņēmumiem ir valsts uzņēmums “LDZ Cargo”. Kā uzņēmums skaidro presei, ģeopolitiskās situācijas dēļ samazinājies kravu apjoms, tāpēc tiks atlaisti vismaz 150 darbinieki. Atlaišana sāksies 1. augustā.
Otrs uzņēmums ir “Concentrix”, kas slēgs Daugavpils filiāli. Tāpēc no 1. oktobra bez darba paliks vairāk nekā 100 cilvēku.
Cēsīs Maija parkā uzstādītas jaunas videonovērošanas kameras
Maija parkā Cēsīs uzstādītas trīs jaunas videonovērošanas kameras. Līdz šim parka teritorijā bija piecas kameras.
Kā ziņo laikraksts “Auseklis”, tagad būs iespējams pārraudzīt plašāku parka teritoriju, agrāk konstatēt iespējamos pārkāpumus un nepieciešamības gadījumā noskaidrot notikumu apstākļus.
Videonovērošanas sistēmas paplašināšana veikta, lai Maija parks arī turpmāk būtu droša un sakopta atpūtas vieta ģimenēm, bērniem, jauniešiem un citiem apmeklētājiem.
Saldū vasaras nometnē piedalās Bahmutas jaunieši
Saldū šomēnes norisinās vasaras nometne, kurā piedalās sadraudzības pilsētas Bahmutas jaunieši un pedagogi no Ukrainas. Kā vēsta laikraksts “Kurzemes Vārds”, viņi Latvijā pavada piepildītas un mierpilnas dienas.
Par tradīciju jau iepriekšējos gados kļuvusi kopīga fotografēšanās pie Saldus zīmes. Šogad nometnes dalībnieki apmeklējuši arī jauno Saldus ezera promenādi, izbaudījuši panorāmas skata šūpoles un īpaši novērtējuši apkārtnes klusumu un mieru.
Programmā paredzētas arī ekskursijas uz citām Latvijas pilsētām.
Cesvainē sāksies dziesminieku festivāls “Trubadūrs”
Cesvainē 22. jūlijā sāksies ceļojošais dziesminieku festivāls “Trubadūrs”. Tajā gan jauni, gan pieredzējuši dziesminieki aicināti muzicēt uz dziesminieku brīvās skatuves “Tavējie sapratīs!”.
Pēc koncertiem 24. un 25. jūlijā salona “Divi torņi” koncertdārzā gaidāmas arī dziesmu naktis pie ugunskuriem.
Par festivālu raidījumā stāsta tā rīkotāja Inese Muižniece, kura klausītājus aicina būt kopā ar festivāla dalībniekiem un apmeklētājiem.
https://open.spotify.com/episode/71OIZ7RIDr2IoxOcqHdnPF?si=sOluaqOJQzCMjAO5xfYP9A

Projektu “Novadu balsis skan radio” nr. 2026.LV/RMA/1.6.4/001/L3 finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņu saturu atbild AS “Radio SWH”.



