sestdiena, 1. marts
SākumsDzīvesstilsLiec aiz auss! Uzdevums, kā vecākiem parūpēties par sevi

Liec aiz auss! Uzdevums, kā vecākiem parūpēties par sevi

Rūpēties par bērniem un jauniešiem reizēm ir gana nogurdinoši, tāpēc ir svarīgi padomāt ne tikai par to, lai ģimenē viss norit kā vajadzīgs, bet arī par savu atpūtu. Raidījumā “Pietura vecākiem” vecāku izglītības treneri Inga Oliņa un Georgs Rubenis no “Centra ZIN” iesaka uzdevumu, kas vecākiem ļaus parūpēties pašiem par sevi.

“Kas varētu būt tās lietas, kā vecākiem pašiem atcerēties parūpēties par sevi, un kā arī rūpes par sevi varētu ielikt tādā plānā uz priekšu?” vaicā Rubenis. “Labs uzdevums – par patīkamo aktivitāšu saraksta veidošanu uz nākamo nedēļu sev, nevis saistībā ar darbiem, bet par sevi,” nosaka Oliņa.

“Tātad, ko jūs darāt?” viņa turpina, “Piemēram, pirmdienā – ieplānot pastaigu vai masāžu sev, vai varbūt uzkrāsot nagus, vai iekāpt vannā, vai palasīt desmit lapaspuses no grāmatas, kura nav mācību.” Arī doties ar kādu paklačoties var būt atpūta no ikdienas. “Tas nav saistīts ar perfektajām, labajām lietām, bet īstenībā tādām lietām, kuras es zinu – man patīk,” papildina vecāku trenere.

“Izdomāju, ko es minimāli, ar ne visai lielām piepūlēm sev varu izdarīt, es to izdaru, pēc tam es novērtēju arī to, cik labi es pēc šīs aktivitātes jūtos un padomāju, cik man procentuāli grūti bija īstenībā sarunāt, piemēram, to pastaigu ar draudzeni,” paskaidro Oliņa. Savukārt Rubenis uzsver to, cik katram pašam attiecībā pret sevi vajadzētu būt iecietīgam un labvēlīgam.

“Pašaprūpes veidošanā, saraksta sastādīšanā jābūt ļoti iecietīgiem un labvēlīgiem pašiem pret sevi. Tajā brīdī, kad mēs tādus sarakstus veidojam, plānojam, tad būtu arī ļoti jauki atcerēties to, ka, ja nu kaut kas, tad es drīkstu sev nepārmest to, ka kaut ko neesmu no tā izdarījis. Labvēlības veidošana ir īstenībā centrālais iemesls, kāpēc tādas darbības notiek un tiek taisītas,” viņš norāda.

“Rūpes par sevi skaitās tad, kad es tās arī pieņemu un arī uzskatu, ka tās ir rūpes par mani, nevis pēc tam šaustu, ka es tomēr neizmazgāju grīdu virtuvē un neizsūcu. Tā vietā es varbūt vannā iekāpu ar svecēm un paklausījos kādu foršu džeziņu,” pievienojas Oliņa.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Balsu atdarinātājs Cimanskis ar īpašo arodu spēj nopelnīt un sola nodarbei pievērsties nopietnāk

Komiķis, parodists un populāru balsu atdarinātājs Ernests Cimanskis spēj atdarināt ne tikai pašmāju personības, piemēram, Anatoliju Kreipānu, Paulu Timrotu un daudzus citus, bet arī...

POPULĀRĀKIE