sestdiena, 28. septembris
SākumsDzīvesstilsVecāku izglītības trenere Inga Oliņa: “Visas ģimenes ir pilnas – tās vienkārši...

Vecāku izglītības trenere Inga Oliņa: “Visas ģimenes ir pilnas – tās vienkārši ir atšķirīgas”

Raidījumā “Pietura vecākiem” vecāku izglītības treneri no “Centra ZIN” Inga Oliņa un Georgs Rubenis pievēršas ģimenes jautājumam – vai mammas un tēta lomas ir atšķirīgas un kāpēc nevajadzētu ģimenes saukt par nepilnām, ja kāds no vecākiem, piemēram, iztrūkst. “Principā visas ģimenes ir pilnas – tās vienkārši ir atšķirīgas,” teic Oliņa.

“Ir vecāku loma,” norāda trenere, “Skaidrs, ka mēs katrs esam atšķirīgi, pēc temperamentiem, bet man ir aizdomas, ka es nedalītu tā – lūk, tikai tēti var šo nodrošināt, un mammas var šo nodrošināt. Man liekas, ka tomēr savā ziņā vecāku loma ir tāds komplekss pasākums, un principā visas ģimenes ir pilnas – tās vienkārši ir atšķirīgas.”

Viņa turpina: “Ko nozīmē nepilna ģimene, piemēram, ja nav tētis vai mamma? Dažreiz ģimene var būt vecmāmiņa un bērns, dažreiz ģimene ir kaut kas plašāks – ne tikai šīs te tradicionālās nukleārās ģimenes ietvars, kas būtu – mamma, tētis, bērns vai bērni. Līdz ar to, man šķiet, ir svarīgi noņemt slogu tajā gadījumā, ja kāds no šiem komponentiem trūkst, ka tāpēc es saukšos nepilna ģimene vai nelīdzvērtīga ģimene – itkā tas būtu kaut kas negatīvs.”

Uz šo ir vērtīgi paskatīties no tāda skatu punkta, ka, jo vairāk cilvēku manā dzīvē, kas mani mīl, par mani rūpējas, palīdz ar savu piemēru man veidot priekšstatu par pasauli, jo labāk, teic Oliņa: “Man šķiet, būtu neforši teikt, ja kādam tas tētis nav klātesošs, jo tētis visiem mums ir tomēr kaut kādā veidā, tad tas varbūt ir kaut kāds nedavesels.”

Pievienojas arī Rubenis: “Mēs nesakām vai neattiecinām ar tādu nepilnu ģimeni, tad, ja ir kaut kāds konkrēts bērnu skaits. Piemēram, mēs nesakām to, ka tā ir nepilna ģimene, jo tur viens vai divi bērni, ģimenē ir jābūt tādam skaitam bērnu.”

“Kādu laiciņu atpakaļ es lasīju Zanes Zustes grāmatu “Nepieradināts putns”. Šī grāmata īstenībā ļoti labi raksturo, brīnišķīgi ilustrē bērna alkas pēc tēta, lai gan es pieļauju, ka tieši tādas pašas alkas mēs varētu arī, nezinu, ja man būtu alkas pēc mammas vai alkas pēc tēta. Vienkārši šī ir biežāk sabiedrībā sastopama situācija, kur tētis itkā varētu būt mazāk klātesošs,” norāda vecāku trenere.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Audio: “Novadu balss” 27. septembris izlaidums

Radio SWH ēterā divreiz nedēļā izskan ziņu raidījums “Novadu balss”, kurā iekļautas Latvijas reģionālo mediju sagatavotās ziņas. Raidījumā Radio SWH ziņu dienests apkopo aktuālāko...

Dziedātājs Mārtiņš Kanters publicē dziesmu, kuru sarakstījis, lai uzlabotu savu un sievas dienu

Dziedātājs Mārtiņš Kanters publicējis jau trešo dziesmu no oktobrī gaidāmā studijas albuma „Vēstulēs”, kas būs ieturēts „pop country” stilā. Dziesmu...

POPULĀRĀKIE