trešdiena, 22. janvāris
SākumsDzīvesstilsZuarguss skaidro, kā tikt galā ar dziļo stresu un kāpēc svarīgi atrast...

Zuarguss skaidro, kā tikt galā ar dziļo stresu un kāpēc svarīgi atrast savas dzīves dievišķo prieku

Lielā ikdienas pienākumu gūzma daudziem rezultējas stresā un regulārā nogurumā. Rīta šovā “Tik Tik Tik” zemapziņas treneris Zuarguss skaidro, kas ir dziļais stress, kā tas rodas un kā ar to tikt galā. Tāpat viņš pastāsta, kāpēc svarīgi atrast savas dzīves “flow” jeb dievišķo prieku, kas ļaus stresu menedžēt veiksmīgāk.

Terminu “dziļais stress” Zuarguss sācis izmantot brīdī, kad lasījis lekcijas ārstiem par stresu: “Kaut kādā brīdī tā dēļ, ka ārstiem nav stāstīts par to, kas ir kaut kāda apzinātība, neapzinātība, man nācās kaut kā pateikt, ka tas ir tas nemanāmais stress, ko tu nepiefiksē. Tev liekas, ka tev viss ir labi, – tu vienkārši esi noguris. Mēs brīžiem sakām: “Es vienkārši esmu noguris.””

Viņš turpina: “Piemēram, iedomājies – bērns ir noplosījies, priecīgs, laimīgs no tā, ka viņam vienkārši gribas gulēt, bet viņš nav tā fiziski vai mentāli noguris, viņam forša diena. Tu atnāc no darbiņa, tev ir bijušas apmēram 29,57 vilšanās, un tā katra vilšanās principā ir mazs stresiņš – ekspektācija nepiepildījās, un tad viņš krājas, krājas, krājas.” Cilvēka tā saucamajos “fabrikas uzstādījumos” ielikts, ka ik dienu piedzīvojam ap 100 šādu stresiņu, perfekcionistiem var būt pat 200.

“Starp citu, tas ir viens no paradoksiem, ka dusmīgie cilvēki dzīvo ilgāk – vienkārši gāž ārā to brīnumu,” piebilst Zuarguss. Tomēr, kā varam to sakrājušos stresu dabūt ārā? Zemapziņas treneris norāda, ka palīdzēt var sava “flow” jeb, kā viņš to sauc, dievišķā prieka atrašana. “Aktivitāte, kas mums ģenētiski vai organiski ir piemērota. Tātad man pati aktivitāte patīk,” paskaidro Zuarguss.

“Man te vakardien bija saruna ar cilvēku, kurš saka: “Bet pēc skriešanas es jūtos tik labi!” Viņš cenšas neitralizēt stresu. Es prasu: “Tev pati aktivitāte patīk?” “Nepārāk.” Tātad tas nav tavs organiskais process, kas tev patiktu,” viņš turpina un iesaka darīt savas lietas, kas ir organiski piemērotas un patīk pats process. Vai arī diendusa var būt cilvēka “flows”? Zuarguss nosaka, ka – nē, tā būs ķermeņa vajadzība, tāpat arī ēšana, miegs, apskāvieni.

“”Flowi” ir tās aktivitātes, kas ir kaut kādas biškucīt radošas, tur interese klāt, tur ir fiziskā aktivitāte, vēlams, klāt. Un ģeniāli, ja tā “flowa” lieta tev ir ar kustību un ar svīšanu,” piebilst treneris.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Stress, trauksme, skumjas, dusmas un skaudība – kas slēpjas aiz šīm sajūtām

Nereti uz jautājumu: “Kā tu jūties?” Atbildam: “Slikti.” Kas slēpjas aiz šī vārda un kādas ir biežākas sajūtas, ko cilvēki izjūt, kad jūtas slikti,...

POPULĀRĀKIE