otrdiena, 22. oktobris
SākumsDaba un tūrismsVai piedzīvosim zaļo nākotni arī Latvijā? Apiņa un Oltes pārdomas par pieredzēto...

Vai piedzīvosim zaļo nākotni arī Latvijā? Apiņa un Oltes pārdomas par pieredzēto Dānijā

Raidījumā “Zaļais stūris” tā vadītājs Māris Olte un Maksis Apinis no biedrības “Zaļā brīvība” dalās savās pārdomās par nupat piedzīvoto Dānijā. Vai mēs arī varētu reiz piedzīvot tikpat zaļu domāšanu, videi draudzīgu enerģijas ieguvi un arī lielu atbildības sajūtu, kāda tā jau šobrīd ir Dānijā?

“No mana viedokļa tā bija tāda viesošanās nākotnē, ar tādu zināmu jautājumu, vai tā nākotne mums vispār kādreiz pienāks, jo tas, ka Dānija ir industriāla, tas, ka tā māk būvēt, vienot kopā, saimnieciski domāt,” teic Olte, “Viņi jau domā par visādām kolobrācijām – vēja parki, saules parki, ko mēs darīsim ar to enerģiju, kā to vislabāk izlietot, kā to vislabāk glabāt.”

Savukārt Apinis norāda, ka pieredzes brauciens bijis vērtīgs: “Tas, kas man ļoti patika, bija viņu attieksme, – ka viņi redz, ka pašvaldībām ir proaktīvi jāpalīdz valstī samazināt emisijas, ka viņi savu lomu redz tādā aktīvā veidā un redz savu atbildību. Nevis, ka tās ir kaut kādas sekas, kas nāk pār viņiem, kuras viņiem ir jāpiecieš, bet drīzāk, ka tur ir liela loma tieši viņu darbībai, un to arī viņi dara.”

Dažās Dānijas pašvaldībās Olte sajutis tādu kā Apvienoto Nāciju organizācijas līmeni: “Mēs esam parakstījušies zem zaļākas nākotnes, un mums ir jādara, lai tā nākotne atnāktu. Šādu sajūtu es Latvijā nejutu līdz šim. Ir tā, ka tā zaļā nākotne ir kā nezināms izaicinājums, bet ko tā mums paģērēs, prasīs vai ko mums dos, tas vēl tā īsti, moderni teikt, nav komunicēts, bet varbūt vienkārši neesam aizdomājušies.”

“Es domāju, ka Latvijā vienkārši nav izveidojusies vēl tā izpratne par to, ka šī zaļā pāreja jeb emisiju samazināšana visos sektoros, ka tas nav, ka mēs vienkārši samazinām vai izslēdzam, vai kaut ko vispār pārtraucam darīt, bet, ka tie ir jauni sektori, jaunas iespējas, un dāņi to ir ļoti labi sapratuši, un viņi šajā virzienā iet un dara,” turpina Apinis.

“Mēs, savukārt, vēl pretojamies un cenšamies atrast argumentus, kāpēc mēs to nevaram, kāpēc mēs to nevaram atļauties un kāpēc tas vispār nav vajadzīgs. Šī ir tā iespēja, kad mums īstenībā vajadzētu pārlikt to 10 gadu attīstību,” viņš nosaka.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Baltijas Ilgtspējas forumā šogad fokusēsies uz vides ietekmes ziņojumu ieviešanu

Kā veidot drošas un inovatīvas informāciju sistēmas, cīnīties ar zaļmaldināšanu, samazināt atkritumu apjomu un izmantot resursus efektīvāk – par šiem un citiem praktiskiem jautājumiem...

POPULĀRĀKIE

spot_img