otrdiena, 24. decembris
SākumsRadio SWHPietura vecākiemJūs jautājat, mēs atbildam – kā rīkoties, ja bērns naktīs nemierīgi guļ...

Jūs jautājat, mēs atbildam – kā rīkoties, ja bērns naktīs nemierīgi guļ un bieži mostas?

Miega kvalitāte un ilgums ir svarīgi faktori, lai cilvēks justos gatavs jaunai dienai un aktīviem notikumiem, kas dienas laikā no jauna vingrinās un nogurdinās ķermeni gan fiziksi, gan emocionāli. Bet ko darīt, ja bērns arvien biežāk naktīs mostas un raisa aizdomas par traucētu vai nepilnvērtīgu miegu? Kāds tam varētu būt iemesls? “Pietura vecākiem” raidījumā uz vecāku jautājumu atbild “Centrs ZIN” vecāku izglītības trenere Inga Oliņa.

Jautājums: Ģimenē ir pirmais bērns, kuram ir 2 gadi. Līdz šim viss ir bijis diezgan labi, arī, kad pirms kāda laika tika ņemta nost nakts barošana, bērns gulēja labi. Taču dažas pēdējās nedēļas bērns naktīs nemitīgi mostās, ir sakreņķējies, nevar aizmigt un vecāki pavada diezgan daudz laika, lai varētu mazuli atkal iemidzināt, un lai nakts varētu tikt pavadīta mierpilni.

Inga Oliņa atbild, ka te varētu būt dažādi iemesli. Varētu būt, ka bērns nemierīgi aiziet gulēt, bija gana satraucies, varbūt bija kādas ļoti aktīvas aktivitātes, kas var ietekmēt miega kvalitāti. Turklāt divgadniekiem vēl ir ļoti strauja attīstība un dažiem divgadniekiem vēl turpina šķilties zobi, kas arī varētu būt iemesls, ja tas ir kaut kas tagad parādījies jauns.

Vēl maziem bērniem ir nakts murgi vai nakts bailes – tā ir diezgan bieža parādība maziem bērniem dziļajā miega fāzē, kas ir parasti laika posmā līdz 3 naktī. Šajā dziļajā miega fāzē var būt, ka bērns saraustās un dēļ tā arī pamostās. Vēl dziļajā miega fāzē var būt tāda situācija – šajā fāzē mums ļoti palēninās visu orgānu funkcijas, jo orgāni šajā brīdī reģenerējas un atpūšas, un ķermenis var kādā brīdī izdomāt – pagaidi, izskatās, ka mazliet par lēnu te viss notiek – un tas pats sevi pamodina, jo negrib, lai sirdsdarbība apstājās. Mūsu ķermenis ir gana gudrs un tas viss ir pārejoši un bērni visbiežāk pāraug šo.

Vecākiem šis posms ir jāpārdzīvo. Varbūt jāpiedomā pie tā kā samazināt kaut kādas aktivitātes pirms gulētiešanas un padarīt kādas mierīgas lietas. Es domāju, ka vecākiem vienkārši nāksies iet mierināt, pasēdēt blakus. Bet, ja tas ir jau ļoti ilgi un atkārtojas ar zināmu regularitāti, tad droši vien vajadzētu apspriesties ar ģimenes ārstu un izstāstīt savas sūdzības.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Centrs “Dardedze” aicina pasūtīt Ziemassvētku vecīša vēstuli bērniem un pieaugušajiem

Šodien sākas ikgadējā labdarības akcija “Citāda dāvana”, kuras laikā ikviens var pasūtīt saviem bērniem vai citiem tuviem cilvēkiem sirsnīgu un personisku vēstuli no Ziemassvētku...

Konkurss “Paku sprints” sadarbībā ar “DPD Latvija”

Dāvanas, ietinamais papīrs, milti pīrāgiem, formiņas pirparkūkām...tik daudz, kas jāatcerās, bet galvenais – izņemt paciņu no DPD paku skapja!...

POPULĀRĀKIE