ceturtdiena, 18. jūlijs
SākumsRadio SWHPietura vecākiemJūs jautājat, mēs atbildam – kā rīkoties, ja bērns naktīs nemierīgi guļ...

Jūs jautājat, mēs atbildam – kā rīkoties, ja bērns naktīs nemierīgi guļ un bieži mostas?

Miega kvalitāte un ilgums ir svarīgi faktori, lai cilvēks justos gatavs jaunai dienai un aktīviem notikumiem, kas dienas laikā no jauna vingrinās un nogurdinās ķermeni gan fiziksi, gan emocionāli. Bet ko darīt, ja bērns arvien biežāk naktīs mostas un raisa aizdomas par traucētu vai nepilnvērtīgu miegu? Kāds tam varētu būt iemesls? “Pietura vecākiem” raidījumā uz vecāku jautājumu atbild “Centrs ZIN” vecāku izglītības trenere Inga Oliņa.

Jautājums: Ģimenē ir pirmais bērns, kuram ir 2 gadi. Līdz šim viss ir bijis diezgan labi, arī, kad pirms kāda laika tika ņemta nost nakts barošana, bērns gulēja labi. Taču dažas pēdējās nedēļas bērns naktīs nemitīgi mostās, ir sakreņķējies, nevar aizmigt un vecāki pavada diezgan daudz laika, lai varētu mazuli atkal iemidzināt, un lai nakts varētu tikt pavadīta mierpilni.

Inga Oliņa atbild, ka te varētu būt dažādi iemesli. Varētu būt, ka bērns nemierīgi aiziet gulēt, bija gana satraucies, varbūt bija kādas ļoti aktīvas aktivitātes, kas var ietekmēt miega kvalitāti. Turklāt divgadniekiem vēl ir ļoti strauja attīstība un dažiem divgadniekiem vēl turpina šķilties zobi, kas arī varētu būt iemesls, ja tas ir kaut kas tagad parādījies jauns.

Vēl maziem bērniem ir nakts murgi vai nakts bailes – tā ir diezgan bieža parādība maziem bērniem dziļajā miega fāzē, kas ir parasti laika posmā līdz 3 naktī. Šajā dziļajā miega fāzē var būt, ka bērns saraustās un dēļ tā arī pamostās. Vēl dziļajā miega fāzē var būt tāda situācija – šajā fāzē mums ļoti palēninās visu orgānu funkcijas, jo orgāni šajā brīdī reģenerējas un atpūšas, un ķermenis var kādā brīdī izdomāt – pagaidi, izskatās, ka mazliet par lēnu te viss notiek – un tas pats sevi pamodina, jo negrib, lai sirdsdarbība apstājās. Mūsu ķermenis ir gana gudrs un tas viss ir pārejoši un bērni visbiežāk pāraug šo.

Vecākiem šis posms ir jāpārdzīvo. Varbūt jāpiedomā pie tā kā samazināt kaut kādas aktivitātes pirms gulētiešanas un padarīt kādas mierīgas lietas. Es domāju, ka vecākiem vienkārši nāksies iet mierināt, pasēdēt blakus. Bet, ja tas ir jau ļoti ilgi un atkārtojas ar zināmu regularitāti, tad droši vien vajadzētu apspriesties ar ģimenes ārstu un izstāstīt savas sūdzības.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

“Rīgas Zeļļi”, Graudiņa/Samoilova un Ostapenko – Buļs iekaro sporta pasauli un atklāj, cik daudz ir uz kārts

Jaunā un ambiciozā basketbola kluba “Rīgas Zeļļi” prezidents un sporta menedžeris Edgars Buļs raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” pastāsta par saviem lielākajiem projektiem, to...

Pasaules mūzikas grupa JŌRA izdod mūzikas videoklipu skaņdarbam “Atvadu valsis”

Pasaules mūzikas grupa JŌRA izdod mūzikas videoklipu skaņdarbam “Atvadu valsis”, kurš tika iekļauts 2023. gada decembrī izdotajā albumā “TaTaTa”....

POPULĀRĀKIE