ceturtdiena, 20. jūnijs
SākumsKultūraJauns “Ineses Galantes fonda” projekts – "Baltijas Balva/Baltic Awards"

Jauns “Ineses Galantes fonda” projekts – “Baltijas Balva/Baltic Awards”

“Ineses Galantes fonds” sadarbībā ar trīs Baltijas valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – sabiedriskajām un izglītības organizācijām, profesionālajām asociācijām un diplomātiskajiem pārstāvjiem ir nodibinājis jaunu “Baltijas Balvu/Baltic Awards”.

Apbalvojums tiks pasniegts izciliem Baltijas valstu pārstāvjiem par ieguldījumu mākslas, zinātnes un arhitektūras jomā, izceļot reģiona nozīmīgumu Eiropas līmenī. Balva kļūs par spožu, plašu un nozīmīgu starptautisku notikumu, kas katru gadu norisināsies Rīgā un Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē vairāku dienu garumā. Pirmā “Baltijas Balva/Baltic Awards” notiks šā gada vasarā, no 15. līdz 17.augustam.

Šogad prestižā “Baltijas Balva/Baltic Awards” tiks pasniegta šādās jomās:
– Lietuvas pārstāvim – par nozīmīgu ieguldījumu zinātnē;
– Latvijas pārstāvim – par nozīmīgu ieguldījumu mākslā un mūzikā;
– Igaunijas pārstāvim – par nozīmīgu ieguldījumu arhitektūrā.
Turklāt tiks pasniegts Grand Prix par mūža ieguldījumu nozares attīstībā.

Nominantus katrā valstī izvēlēsies konkrētās jomas profesionāļi un nozaru asociācijas. Ikviens pretendents tiek vērtēts, pamatojoties uz viņa ieguldījuma nozīmīgumu, inovāciju un rezonējošo ietekmi Baltijas un Eiropas kultūras un ekonomikas kontekstā.

Uzvarētājus noteiks Balvas ekspertu komiteja, tajā savu dalību jau apstiprinājusi bijusī Latvijas prezidente, politiķe un sabiedriskā darbiniece Vaira Vīķe-Freiberga, bijušais Latvijas prezidents, politiķis Valdis Zatlers, bijušais Igaunijas prezidents, politiķis Tomass Hendriks Ilvess, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš, Lietuvas Zinātņu akadēmijas prezidents Juras Banis (Jūras Banys), pasaulē plaši pazīstamais latviešu komponists Pēteris Vasks, žurnālists, “Radio SWH” valdes priekšsēdētājs, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks Jānis Šipkēvics, atlases komitejas ģenerālsekretārs, Rödl & Partner vadošais partneris Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs Jens-Kristians Pastille un citi ietekmīgi Baltijas valstu sabiedriskās, kultūras un biznesa jomas pārstāvji. Komitejas priekšsēdētāja ir fonda dibinātāja, operas dīva Inese Galante.

“Katrai no trim Baltijas valstīm ir sava seja, savi sasniegumi un sava atpazīstamība. Tajā pašā laikā pasaules priekšā Baltijas valstis ir pazīstamas ar saviem kopējiem brīvības centieniem un ar saskaņotu izpratni par savas ārējās drošības jautājumiem. “Baltijas Balva/Baltic Awards” ir skaists veids kā atgādināt pasaulei par mūsu reģiona aktīvo līdzdalību Eiropas kopējās kultūras attīstībā,” paziņoja Vaira Vīķe-Freiberga.

“Radot “Baltijas Balvu/Baltic Awards” gribam izcelt šo trīs draudzīgo valstu visizcilāko mākslinieku, arhitektu un zinātnieku ieguldījumu Eiropā un pasaulē. Lai “Baltijas Balva”/“Baltic Awards” kā leģendārā kinobalva “Oskars” iedvesmo jaunos talantus, ļaujot izcilībām spoži mirdzēt un nest mūsu vārdu pasaulē!” saka Inese Galante.

Baltic Awards
Foto: Publicitātes materiāli

“Baltijas Balvas/Baltic Awards” programmas ietvaros Jūrmalā un Rīgā notiks vairāki grandiozi pasākumi: četri unikāli koncerti, kuros piedalīsies Latvijas un ārvalstu zvaigznes, svinīga apbalvošanas ceremonija, “sarkanā paklāja” pasākumi un citi notikumi.

Koncertos piedalīsies izcili Latvijas un ārvalstu mākslinieki un mūziķi, tostarp diriģents, kinomūzikas eksperts ar pasaules vārdu Entonijs Gabriēls (Anthony Gabriele), kas uzstāsies kopā ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķiem, multiinstrumentālists-virtuozs Mariuss Preda ar dēliem (Preda&Sons) (Nīderlande), viens no Lielbritānijas populārākajiem vokālistiem Lānss Elingtons (Lance Ellingtone), Latvijas grupa DAGAMBA, Latvijas pianists Andrejs Osokins, soprāns Elīna Nečajeva (Igaunija), tenori Edgaras Montvidas (Lietuva), Dmitro Popovs (Ukraina), Raimonds Bramanis (Latvija), Artjoms Safronovs, (Latvija), operdziedātāja Inese Galante un daudzi, daudzi citi.

Biļetes jau ir pieejamas Biļešu paradīzes tīklā.

“Ideja veidot šādu grandiozu starptautisku pasākumu man radās vēl 2020.gadā. Kopā ar mūsu balvas autori, lielisko stikla mākslinieci Andu Munkevicu mēs izstrādājām radošo koncepciju un balvas simbola vizualizāciju. Tā radās brīnišķīgas stikla kompozīcijas, katrai balvai ir individuāla, īpaša virsma – tie ir dažādu Latvijā augošu koku struktūru nospiedumi kā neatkārtojamu dzīves līniju, uzkrātās pieredzes, dzīves spēka, gara stingrības un pārticības simbols. Mēs ar ļoti lielu prieku sumināsim Baltijas valstu izcilākos zinātnes, arhitektūras, mākslas un mūzikas pārstāvjus. Apbalvošanas ceremonijas dienā pa sarkano paklāju dosies prēmijas nominanti, mākslinieki, kā arī daudzie lūgtie goda viesi no visas pasaules. Ceru, ka mums izdosies izveidot pasākumu ar neaizmirstamu atmosfēru, kas katru gadu pārvērtīs Jūrmalu par Latvijas rivjēru ar talantīgiem dalībniekiem, spožiem izpildītājiem, grezni tērptiem apmeklētājiem – pilsētas un valsts viesiem, brīnišķīgu vasaras noskaņu!” stāsta “Baltijas Balvas/Baltic Awards” ģenerālproducente Diāna Galante.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Triānas Parks izdod jaunu dziesmu latgaliešu valodā “Liepu Laipas”

17. jūnijā Triānas Parks, piedaloties Normundam Zušam, piedāvā jaunu dziesmu “Liepu Laipas” un izziņo albumu, kas gaidāms jau rudenī. “Liepu Laipas” Triānas Parkam ir īpašs...

POPULĀRĀKIE