sestdiena, 22. jūnijs
SākumsRadio SWHSaka RīgaDreiliņkalns ir atzīts par pietiekami drošu un šogad tiks atvērts apmeklētājiem

Dreiliņkalns ir atzīts par pietiekami drošu un šogad tiks atvērts apmeklētājiem

Radio SWH raidījumā “Saka Rīga” Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs Viesturs Zeps pastāstīja par jaunumiem Rīgas peldvietās, Dreiliņkalna attīstību, iekškvartālu labiekārtošanu un citiem aktuāliem jautājumiem.

Pavisam nesen ir oficiāli atklāta jaunā peldsezona. Kādas izmaiņas šogad gaidāmas Rīgas oficiālajās peldvietās?

Šogad Rīgas iedzīvotājiem un viesiem ir pieejamas astoņas oficiālas peldvietas. Nupat zilā karoga statusu ieguva Bābelītes ezera peldvieta, pievienojoties jau agrāk sertificētajām Vecāķu un Vakarbuļļu pludmalēm. Zilā karoga statuss peldvietai statuss tiek piešķirts, ievērojot stingras prasības attiecībā uz ūdens kvalitāti, infrastruktūru, drošību un atkritumu apsaimniekošanu. Zilā karoga statuss garantē, ka šajās pludmalēs ir pieejami glābēji, pārģērbšanās kabīnes, soliņi un pašvaldības policijas uzraudzība.

Bābelītes ezera apkārtne ir viens no mūsu mērķobjektiem, kur plānojam izveidot nūjotāju un gājēju takas, kas varētu būt izmantojama vasarā. Nākotnē tur varētu attīstīt slēpošanas trases ar dabīgo sniegu, jo reljefs atļauj izveidot daudz pagriezienu un sagādāt intensīvu slodzi slēpotājiem.

Kopš marta Rīgā pie daudzdzīvokļu ēkām ir obligāti jāizvieto bioloģisko atkritumu konteineri. Kā sokas ar šo?

Šobrīd Rīgā uzstādīti gandrīz 5000 šādu konteineru, tas nozīmē, ka vēl 2000 ir jāuzstāda. Mēs aktīvi arī monitorējam gan kā uzstāda, gan kā tiek šķirots. Salīdzinot ar pagājušā gada pirmo ceturksni, bioloģiski šķiroto atkritumu apjoms ir dubultojies. To arī parāda pētījumi – ja ir pieejama infrastruktūra, kur šķirot, tad cilvēki šķiro.

Mēs vēl joprojām aicinām visus uzstādīt šos konteinerus pie savām mājām, jo drīz mums būs pienākums sākt piemērot kaut kādus sodus. Mēs gan negribētu uzreiz sākt ar sodiem un drīzāk pastrādāsim ar brīdinājumiem un tamlīdzīgām lietām.

Papildus tam turpinām izglītojošās kampaņas par pareizu atkritumu šķirošanu, lai samazinātu nešķiroto atkritumu daudzumu un lai cilvēki arī paši saprot, ka viņi var ekonomēt šķirojot atkritumus.

Savulaik Rīgā bija plaša iekšpagalma asfaltēšanas un labiekārtošanas programma. Kāds šobrīd ir statuss ar šiem projektiem un vai ir paredzēts ko darīt?

Iekškvartāli ir nozīmīgs jautājums Rīgas domes dienas kārtībā. Daudzos iekškvartālos celiņi ir tik sliktā stāvoklī, ka pat neatliekamās medicīniskās palīdzības transportam ir grūti piekļūt. Šī iemesla dēļ ir plānots veikt būtiskus uzlabojumus. Taču šos projektus apgrūtina juridiski šķēršļi, jo daudzi iekškvartāli atrodas uz privātīpašumiem un ir sarežģīti saskaņot veicamos darbus.

Šogad Rīgas domei ir rezervēti vairāk nekā divi miljoni eiro iekškvartālu labiekārtošanai. Projekti tiks realizēti pakāpeniski, sākot ar tiem iekškvartāliem, iedzīvotāji nāk pretī, ir panāktas vienošanās ar īpašniekiem un nav juridisko šķēršļu. Visvienkāršāk mums ir tur, kur ir pašvaldības teritorija.

Kāds statuss šobrīd ir Dreiliņkalnam? Kad beidzot iedzīvotāji varēs sākt to pilnvērtīgi izmantot?

Ir pagājis nepieciešamais slēgtais laiks, kalns ir atzīts par pietiekami drošu un šogad tiks atvērts apmeklētājiem. Tas nozīmē, ka ņemsim nost sētu un uzliksim informācijas zīmes, ko tur drīkst darīt un ko nedrīkst darīt.

Pašlaik tiek plānots attīstīt Dreiliņkalnu, lai to padarītu par pievilcīgu atpūtas vietu. Tur varētu veidoties, piemēram, florbola un regbija laukumi, kā arī ir iespējas izveidot slēpošanas trasi. Tomēr, lai to realizētu, nepieciešama rūpīga izpēte un sadarbība ar dažādām interešu grupām, tostarp sporta organizācijām. Attīstības projektiem būs jāpilda noteiktas vides prasības, kas palielinās izmaksas un sarežģītību. Es domāju, ka jau šī gada laikā mēs tiksim līdz kādam konceptuālam zīmējumam, lai nākamgad varētu investēt un sākt strādāt pie visa kompleksa attīstības.

Vairāk klausies raidījuma “Saka Rīga” ierakstā:

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Triānas Parks izdod jaunu dziesmu latgaliešu valodā “Liepu Laipas”

17. jūnijā Triānas Parks, piedaloties Normundam Zušam, piedāvā jaunu dziesmu “Liepu Laipas” un izziņo albumu, kas gaidāms jau rudenī. “Liepu Laipas” Triānas Parkam ir īpašs...

POPULĀRĀKIE