pirmdiena, 17. jūnijs
SākumsRadio SWHSaka RīgaVai Rīgā ir bumbu patvertnes? Skaidro RD priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola

Vai Rīgā ir bumbu patvertnes? Skaidro RD priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola

Raidījumā “Saka Rīga” Ainārs Rutkēvičs iztaujā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieci Lindu Ozolu par apstiprināto civilās aizsardzības plānu un ar to saistītajām aktivitātēm.

Pirms divām nedēļām, 27. martā, Rīgas dome apstiprināja civilās aizsardzības plānu galvaspilsētai. Ko tas paredz? Ko pašvaldība apņemas no savas puses?

Pašvaldība viennozīmīgi apņemas to, kas saskaņā ar likumu tai ir jādara, novēršot un vadot krīzes situācijas pašvaldībās. Novitāte, ko mums bija pienākums iekļaut šajā civilās aizsardzības plānā, ir ieteikumi rīcībai eventuālu militāru iebrukumu vai apdraudējumu gadījumā. Izrunājot ar mūsu sadarbības partneriem – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un zemessargiem – mēs vienkāršā un skaidrā valodā rakstījām ļoti praktiskas lietas un praktiskus ieteikumus, ko iedzīvotājiem ņemt vērā krīzes situācijās. Un patiesībā ne tikai militāra apdraudējuma priekšlikumā, bet arī citās civilās situācijās, kas var rasties, piemēram, sabrūkot ēkai, kas nereti urbānā vidē notiek.

No kopējām 200 lappusēm šī viena plāna sadaļa apdraudējuma gadījumiem ir 20 lappuses un es domāju, ka katram ir jauda to izlasīt, ja ir interese. Un tas ir vērtīgi pilnīgi jebkuram Latvijas iedzīvotājam, jo tie ieteikumi pēc būtības ir universāli. Šobrīd uzsākam tādu plašāku informatīvi izglītojošo kampaņu visa atlikušā gada garumā, vērstu uz mūsu iedzīvotājiem, un lūdzam cilvēkus būt atsaucīgiem un atvērtiem, gribēt būt informētam.

Vakar notika pirmais no 8 semināriem, kas būs veltīti šim plānam. Varēja gan sekot līdzi tiešsaistē, gan arī pieteikties uz vietas Rīgas domē. Vai atsaucība atbilst gaidītajam?

Atsaucība ir bijusi ļoti laba, domes sēžu zāle bija piepildīta un mēs vienkārši fiziski vairāk nevarējām uzņemt. Arī attālināti jebkuram ir iespēja sekot gan tiešraidē, gan ierakstā, tātad nav pilnīgi nekāda ierobežojuma nedz telpā, nedz laikā, kad iepazīties ar šo informāciju. Rīgas domes mājaslapā riga.lv mums ir sākumlapā izveidota atsevišķa sadaļa, veltīta civilajai aizsardzībai, kura visa šī gada garumā kļūs ļoti bagātīga. Jau šobrīd tur ir pieejama pamatinformācija un būs pieejami arī visi šie semināri un vizuālā informācija. Protams, arī sociālajos tīklos mēs mēģināsim būt ļoti proaktīvi un atraktīvi.

Katrs nākamais seminārs noteikti nesīs kaut ko jaunu. Ja šoreiz, pirmajā solī, mēs koncentrējamies uz vispārīgiem ieteikumiem iedzīvotājiem X stundā, tad nākamajā reizē, 8.maijā, mēs jau pieskarsimies vairāk par informācijas pieejamību un dezinformāciju. 5.jūnijā tēma būs veltīta evakuācijai – kā sagatavoties, kā uzvesties, ko ņemt līdzi, ko neņemt, kādas uzvedības normas ievērot, kā plānot savu kustību, lai šie procesu noritētu raiti katram individuāli un lai neradītu papildu riskus sabiedrībai kopumā.

Civilās aizsardzības plānā cita starpā pašvaldība ir apņēmusies šogad kartēt un marķēt drošās pavērumu vietas pilsētā un atjaunot un sakārtot atsevišķas bumbu patvertnes. Ir zināms, kuras un kur?

Jā, darbs norit ļoti aktīvi. Šobrīd mēs kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvi apsekojam konkrētas vietas, kuras potenciāli varētu būt patvertnes vai patvērumam pielāgotas vietas. Mēs nošķiram šos divus terminus un apzinām, kuras vietas atbilst vai vismaz daļēji atbilst izvirzītajām prasībām, lai drīkstētu tās nomarķēt. Tā kā šis noteikti būs gads, kurā mēs marķēsim pirmo kopumu ar šīm drošā patvēruma vietām pilsētā.

Šobrīd ir apsekotas un apzinātas vairāki desmiti vietas, kuras mēs drīkstam marķēt. Bet es domāju, ka šogad tam vajadzētu būt virs simta.

Vairāk klausies raidījuma “Saka Rīga” ierakstā:

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Dziedātāja Māra Upmane-Holšteine mērķējusi kļūt par labāko Latvijas mūzikas žurnālisti

Grupas “Astro'n'out” soliste Māra Upmane-Holšteine reiz tikai sapņojusi kļūt par mūziķi. Raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” viņa pastāsta, kā sākumā vēlējusies kļūt par Latvijas...

POPULĀRĀKIE