sestdiena, 20. jūlijs
SākumsRadio SWHSaka RīgaDainis Locis: "Iecerēts izstrādāt jaunus noteikumus pasākumu laika un skaļuma ierobežojumiem"

Dainis Locis: “Iecerēts izstrādāt jaunus noteikumus pasākumu laika un skaļuma ierobežojumiem”

Raidījumā “Saka Rīga” Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas vadītājs un Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāts Dainis Locis stāsta par Grīziņkalna apkaimes biedrības un “Ghetto Games” konfliktu, par atbalstu lielajiem sporta pasākumiem šovasar, kā arī citiem aktuāliem jautājumiem.

Gan masu medijos, gan sociālajos tīklos visnotaļ plaši ir izskanējis strīds starp “Ghetto Games” un Grīziņkalna apkaimes biedrību. Kāds šobrīd ir stāvoklis, kādas būs izmaiņas līdzšinējā kārtībā?

Atgriežoties pagātnē – jau 10 gadus biedrība “Streetbasket” rīkoja pasākumus Grīziņkalnā un šie pasākumi kļuva aizvien skaļāki, ietekmīgāki un saredzamāki jauniešiem. Pēc 10 gadiem gāja uz beigām termiņš parka daļas lietošanas bezatlīdzības līgumam un to nācās pārslēgt. Īpašuma departaments uzklausīja abas puses un centās iet uz kompromisiem, atbalstot līguma atjaunošanu uz 5 gadiem.

Tomēr atklāšanas pasākumā tika pārsniegts noteiktais skaņas līmenis un Grīziņkalna apkaimes biedrība iesniedza pieteikumu tiesā. Šobrīd ir panākta pagaidu vienošanās līdz jūnija beigām, ka pasākumi Grīziņkalnā var notikt, bet pēc cita regulējuma – kā publiskie pasākumi, kad par katru pasākumu biedrība “Streetbasket” sniedz savu pieteikumu. Šie pasākumi tiek arī saskaņoti un katru nedēļu Grīziņkalnā notiek 2-3 pasākumi.

Šis nav vienīgais konflikts starp iedzīvotājiem un izklaides pasākumu organizētājiem. Andrejsalā un citās vietās ir bijušas līdzīgas problēmas ar skaņas un trokšņu līmeni, kas traucē vietējiem iedzīvotājiem. Pilsētas pašvaldība cenšas rast līdzsvaru starp izklaides industrijas un iedzīvotāju interesēm un ir iecerēts izstrādāt jaunus saistošos noteikumus, kas regulēs pasākumu norises laikus un skaļuma ierobežojumus. Plānots, ka Vecrīgas zonā šie laiki netiks ierobežoti, bet tālāk vēsturiskajā centrā būs ierobežojumi un būs jāsaskaņo ar iedzīvotājiem un māju īpašniekiem, ja gribēs spēlēt mūziku, piemēram, pēc plkst. 10 vakarā.

Vasaras sezonā notiks vairāki lieli sporta pasākumi, tostarp olimpiskā kvalifikācija basketbolā, pasaules rallija čempionāta posms un hokeja olimpiskā kvalifikācija. Kā Rīgas pašvaldība iesaistās ar atbalstu šo lielo pasākumu rīkošanā?

2.-7.jūlijā Arēnā Rīga notiks olimpiskajās kvalifikācijas turnīrs basketbolā. Rīgas dome piešķīra 90 000 eiro basketbola kvalifikācijas spēļu skatīšanās organizēšanai Esplanādē. Plānots, ka pēc spēlēm Esplanādē varētu ierasties arī kāds no komandas un tikties ar skatītājiem, tā ka interese varētu būt liela.

18.jūlijā Rīgā notiks rallija posma atklāšana Rātslaukumā. Būs auto parāde caur Vecrīgu līdz Brīvības piemineklim un tad Biķernieku trasē notiks pirmais ātrumposms. Šajā pasākumā Rīgas domes līdzdalība ir 140 000 eiro.

Trešais nozīmīgais sporta pasākums būs olimpiskā kvalifikācija hokejā no 29.augusta līdz 1.septembrim. Dome dos 150 000 eiro Hokeja federācijai, lai varētu šo pasākumu noorganizēt. Ir paredzēta arī kopīga hokeja skatīšanās Doma laukumā, tam finansējums ir līdz 60 000 eiro.

Šie pasākumi ne tikai veicina sporta attīstību, bet arī piesaista tūristus un sniedz ekonomisko pienesumu pilsētai.

Vairāk klausies raidījuma “Saka Rīga” ierakstā:

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Audio: “Novadu balss” 17. jūlija izlaidums

Radio SWH ēterā divreiz nedēļā izskan ziņu raidījums “Novadu balss”, kurā iekļautas Latvijas reģionālo mediju sagatavotās ziņas. Raidījumā Radio SWH ziņu dienests apkopo aktuālāko...

POPULĀRĀKIE