otrdiena, 23. jūlijs
SākumsSportsIzcils pirmais solis Seska ekipāžai, taču “eiforiju atlieciet malā” – WRC posma...

Izcils pirmais solis Seska ekipāžai, taču “eiforiju atlieciet malā” – WRC posma aktualitātes ieskicē Strokšs

Jau pavisam drīz Latvijā norisināsies WRC rallija posms, ko kvēlākie autosporta fani gaida ar lielu nepacietību. Raidījumā “Vakara sporta stunda” “Tet Rally Latvia” WRC Latvijas posma direktors Raimonds Strokšs pastāsta, kā norit gatavošanās process un kā to ietekmējis arī nesenais Mārtiņa Seska un Renāra Franča starts Polijā. Tāpat Strokšs uzsver, ka Seska ekipāžai viss vēl tikai priekšā, bet valdošās ekspektācijas – jāsavalda.

Šobrīd, kad norit jau sagatavošanās darbi, Strokšs smejas, ka dzīvo vāveres riteņa režīmā: “Ritenis ir pamatīgs. Ārkārtīgi daudz cilvēku ir jau ārā un strādā, un mēs jau būvējam lietas un gatavojamies. Faktiski tā gala fāze jau ir sākusies – noslēgums jau. Nāk iekšā lietas, mantas, un viss process jau ir faktiski uzsācies. Mums ir pirmās smagās automašīnas jau saparkotas Rīgā un gaida to brīdi, kad brauks uz Liepāju. Tā kā ir sācies faktiski jau noslēguma cikls.”

Biļešu pārdošanu ietekmējuši arī Seska un Franča rezultāti Polijas posmā. “Tas mainīja mazliet tādu pasākuma perspektīvu ļoti daudziem cilvēkiem, to jūt,” atzīst Strokšs, “Tā WRC vilkme jau ir milzīga, bet šim faktoram pēc Polijas, it sevišķi tādi neticīgie par to, ka, vai var tik ātri pabraukt automašīnā, tik ļoti savādākā automašīnā, arī ir spiesti atzīt – okay, tas ir ātri, ir mainījis to perspektīvu.”

Šobrīd Seska ekipāžai ir milzīgs uzdevums, norāda Latvijas posma direktors: “Es arī gribu, teiksim tā, mazliet visu ekspektācijas piezemēt, un visiem jāatceras, ka viņš brauc tikai otro ralliju, jo pēc Polijas tās ilūzijas visiem ir jau nezin kādas. Visi atceramies – viņam otrais rallijs tikai – viss vēl tikai priekšā. Tas, ko viņš izdarījis, ir sensacionāli, bet to visu vajag turpināt, un to visu vajag turpināt pa solītim. Viss sākas no nulles un pirmā ātrumposma.”

Savukārt, ko aizkulisēs runā un kā vērtē Seska un Franča panākumus, Strokšs teic, ka uztur kontaktu ar “M-sports” vadītāju un WRC promoteri: “Mēģinu uzturēt kontaktu un prasu: “Sakiet man, ko mēs varam piestrādāt, kā mēs varam palīdzēt?” Viņi visi ir šokā, viņi ir vieglā šokā un saka: “Visos līmeņos perfekta sadarbība – smaidīgs, auto vesels, visās intervijās priecīgs par dzīvi un galu galā ātri brauc.” Visiem ir viena ziņa – “manage expectations” (vadīt gaidas – aut.), ka saprotiet arī – to eiforiju atlieciet malā bišķīt, un nekas vēl nav beidzies. Tas ir pirmais solis, kas ir izcils, bet tikpat svarīgs, ja ne svarīgāks, ir otrais solis.”

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Novadu balss: Smiltenē uzstādīti viedie soliņi un skārienjutīgs infoekrāns

Smiltenes iedzīvotājiem un apmeklētājiem projektā 3 I solutions for PS (Labāku sabiedrisko pakalpojumu nodrošināšana Baltijas jūras reģionā ar visaptverošiem,...

Āgenskalna tirgus vasaras programma pusceļā – kas vēl plānā?

Kopš 24. maija katru piektdienu Āgenskalna tirgus pārtop par aktuālāko vietu Pārdaugavā, kur kuplā lokā un radošā omā ieskandināt nedēļas nogali. Daudzpusīgā vasaras kultūras...

Novadu balss: Ukraiņu skolēni atgūst spēkus nometnē Jelgavā

Jūnija beigās un jūlijā, kopumā divu nedēļu garumā, pirmo reizi kopš Krievijas uzbrukuma Ukrainai Jelgavā tika rīkota atpūtas nometne....

POPULĀRĀKIE