pirmdiena, 17. jūnijs
SākumsSportsZināms, kas Latviju pārstāvēs pludmales volejbola Olimpisko spēļu kvalifikācijā

Zināms, kas Latviju pārstāvēs pludmales volejbola Olimpisko spēļu kvalifikācijā

Jūrmalā, Majoru pludmales volejbola stadionā, gatavojoties CEV Nāciju kausam jeb Olimpisko spēļu kvalifikācijai, noskaidrots, kuri sportisti aizstāvēs Latvijas godu. Savu valsti starp vīriešu komandām pārstāvēs Mārtiņš Pļaviņš/Kristians Fokerots un kā otrie Ardis Daniels Bedrītis/Artūrs Rinkevičs. Savukārt labākās dāmu konkurencē Latvijā: Anija Ozoliņa/Anete Namiķe un Marta Ozoliņa/Luīze Skrastiņa.

Pļaviņš/Fokerots trīs atlašu turnīra kopvērtējumā izcīnīja 15 punktus, nezaudējot nevienu spēli. Vienpadsmit punktus ieguva Bedrītis/Rinkevičs, esot otri labākie, kas ļauj turpināt cīņu par ceļazīmi uz Parīzes Olimpiskajām Spēlēm. Dāmu konkurencē 1.vietu izcīnīja A. Ozoliņa/ Namiķe ar 13 punktiem, savukārt tikai par 2 punktiem mazāk – 11, M. Ozoliņa/ Skrastiņa. Jāatzīmē, ka CEV Nāciju kausa spēlēs netiks ņemts vērā, kurš no pāriem ir pirmais vai otrais nacionālajā atlasē, vienlīdzīgi turpinās cīņu par dalību vasaras Olimpiskajās spēlēs.

Anete Namiķe, pludmales volejboliste: “Mūsu mazais mērķis ir sasniegts, zinām pie kā ir jāpiestrādā. Šīs trīs nedēļas bija labs sparings visām komandām, lieliski parāda, kam jāpievērš uzmanība. Šobrīd mēs nezinām, kas būs mūsu pretinieces, bet sekojam līdzi citu valstu atlasēm, lai vēlāk padziļināti pētītu. Šobrīd vairāk koncentrējamies, lai uzlabotu fizisko formu un spēles tehniku.”

“Protams, ka mēs ļoti vēlējāmies uzvarēt un tam arī gatavojāmies atlasei. Viens no galvenajiem mērķiem šogad, visas trīs kārtas aizvadījām bez zaudējumiem. Šobrīd treniņi būs vieglāki, lai izšķirošajā turnīrā varētu ar pilnu jaudu skriet un augstu lēkt. Svarīgi, lai neesam noguruši. Šobrīd citu valstu pretiniekus neesam pētījuši, jo svarīgi bija koncentrēties Latvijas atlasei un nospēlēt pēc iespējas labāk. Galvenais treneris un paši skatīsimies tās komandas ar kurām neesam spēlējuši. Šis ir tas mirklis, kas uz spēli bez plāna nedrīkst iet. Jāzina, ko sagaidīt un ko mēs darīsim, lai nav nepatīkami pārsteigumi,” Mārtiņš Pļaviņš, pludmales volejbolists.

“Gods un liela atbildība organizēt Olimpisko Spēļu kvalifikācijas turnīru pludmales volejbolā. Šis nav stāsts tikai par mūsu sportistu ceļazīmi uz svarīgākajām sacensībām karjerā, tas arī no organizatoriem prasa augstu sagatavotību. Mēs uzņemsim vairāk nekā 10 valstu komandas, starptautiskus medijus un būsim daļa no Latvijas Valsts sporta tēla veidošanas. Šobrīd noris intensīvs sagatavošanās darbs, lai mēs spētu parādīt, ka Jūrmala ir ideāla vieta starptautisku turnīru organizēšanai, ” CEV Nāciju kausa direktors Latvijā Arturs Vitkovskis.

Trīs atlases sacensībās piedalījās 4 komandas sievietēm, 6 komandas vīriešiem, izspēlējot divu dienu turnīrus, komandas izcīnīja vietas un punktus. Pēc trešās atlases kārtas summē kopā visos 3 turnīros iegūtos punktus, tā noskaidrojot, kuras divas komandas katrā no dzimumiem iegūs tiesības pārstāvēt Latviju Olimpiskās kvalifikācijas turnīrā Jūrmalā.

Eiropas Olimpiskās atlases turnīrs pludmales volejbolā – CEV Nāciju kauss 2024, no 13.-16.jūnijam norisināsies Majoru pludmales stadionā, Jūrmalā. Latvijas vīriešu un sieviešu pludmales volejbola izlases cīnīsies par vienīgo ceļazīmi uz Vasaras Olimpiskajām spēlēm, kas pēc dažiem mēnešiem norisināsies Parīzē. Šogad šis būs augstākā profesionālā līmeņa pludmales volejbola pasākums Baltijā.

CEV Nāciju kausa finālu pludmales volejbolā 2024, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz, Izglītības un zinātnes ministrija, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Paldies galvenajiem sponsoriem: auto nomai SIXT, avota ūdenim Venden, sadzīves atkritumu apsaimniekotājam CleanR, būvtehnikas nomas uzņēmumam Ramirent un sporta apģērbu zīmolam 4F. Informatīvo atbalstu nodrošina: Radio SWH, ziņu portāls TVNET, žurnāls Klubs, Latvijas Televīzija un Visual Media.

Informāciju sagatavoja Rūta Alīde Voitkāne.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Pasākumu cikls Āgenskalna tirgū – skeptiskā vasara sadarbībā ar “SkeptiCafe”

Šovasar Āgenskalna tirgus kaimiņus un draugus aicina piedzīvot vasaru skeptiskā garā – 3 praktisku darbnīcu, 3 "SkeptiCafe" pasākumu un vairāku tematisku Portālu garumā ikviens...

POPULĀRĀKIE