Raidījuma “Rītdienas maršruts” vadītāji un “Centra ZIN” vecāku izglītības treneri Inga Oliņa un Georgs Rubenis šajā reizē pievēršas brīvprātīgā un sociālā darba jautājumam, kas ir lieliska iespēja izpētīt sevi, iegūt prasmes un arī varbūt palīdzēt saprast, kādu profesiju ir vēlme apgūt nākotnē. Tas nav “nomests gads”, uzsver Oliņa.
Pirms mesties studiju karstumā kādam gads, kurā “pagaršot”, izbaudīt, saprast, kas patīk, varbūt arī paceļot un iepazīt pasauli, var būt lielisks iespēju gads. “Patiesībā arī šāda veida aktīva darbošanās, vai nu brīvprātīgajā jomā vai sociālajā darbā, palīdz iegūt pašam savu pieredzi un arī veidot veselīgu pašvērtējumu un pārliecību par sevi, redzot to, ka, iesaistoties, es varu aizbraukt kaut kur viens pats vai viena pati, pavadīt kādu laiku citā vidē un darīt kādas lietas vai pienākumus, kas noderīgi sabiedrībai,” teic Rubenis.
Savukārt Oliņa vērš uzmanību: “Cik ļoti daudzas pasaules universitātes ņem vērā šādus gadus, šādu pieredzi, un šis sociālais darbs un sabiedrībai noderīgais (darbs – aut.) – šādas aktivitātes tiek augsti vērtētas arī CV lapaspusēs. Līdz ar to tas noteikti nav tāds “nomests gads”, kur dažreiz varbūt mūsu mentalitātes pieaugušajam liekas – ātri ir jāpaspēj, bet nekur tās studijas un darbs, goda vārds, neaizmuks!”
“Vērts arī atcerēties to, ka tajā brīdī, kad mēs darām kaut ko citu labā, tad bieži vien izrādās, ka mēs palīdzam arī paši sev,” papildina Rubenis, “Brīvprātīgais darbs un iesaiste dažāda veida sociālās programmās – tas nav tikai par došanu, bet tas patiesībā ir par gūšanu un atrašanu, par to, kas man svarīgs, kas man izdodas, ar kādiem cilvēkiem es vēlos būt kopā. Ja nezini kurp doties, ko darīt, tad noteikti tas ir tāds vērtīgs punkts, ar ko sākt. Sāc ar to, ka ej kādam līdzi, kam vajag palīdzību, un ceļš pats sāks iezīmēties.”
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Rītdienas maršruts” saturu atbild AS “Radio SWH”.