sestdiena, 22. jūnijs
SākumsDaba un tūrismsCik gadus var mācīt vienu un to pašu? Strauji palielinās interese par...

Cik gadus var mācīt vienu un to pašu? Strauji palielinās interese par brīvdabas pedagoģiju

Dažādu apstākļu dēļ, piemēram, kovida laiks un Ukrainas bēgļu ierašanās Latvijā, priekšnosacījusi lielāku interesi un arī Ministru kabineta noteikumu izmaiņas, kas saistītas ar brīvdabas pedagoģiju. Viesojoties raidījumā “Zaļais stūris” pie Jāņa Kļaviņa un Māra Oltes, pirmsskolas “Knābis” un biedrības “Zaļai sirds izglītībai” pārstāves Aija Barona un Līga Apine pastāsta, ka interese par brīvdabas pedagoģiju aizvien pieaug.

“Katrā ziņā ir sajūtams kaut kur pavasarīgajā gaisā, ka arī pašvaldību izglītības pārvaldes darbinieki aizvien vairāk ir ieinteresēti brīvdabas pedagoģijā. Aizvien vairāk šī tēma Latvijā,” stāsta Barona. Uz ko Olte teic: “To var saprast. Kas ir būtiski mūsdienās? Ir ļoti diskutabls jautājums, un tās vecās izglītības sistēmas vairs tik labi nedarbojas, kā viņas darbojās pirms gadiem desmit, piecpadsmit.”

Viņš turpina: “Tāpēc šī ir tāda alternatīva, kā ievilkt svaigu gaisu vietās, kur vienkārši tas gaiss jau pēc definīcijas nav tas svaigākais, jo vienkārši – cik gadus var vienu un to pašu mācīt?” Savukārt Apine pastāsta, ka sākumā sapnis par āra bērnudārzu ieviešanu bijis iluzors, taču kovida un Ukraiņas bēgļu situācija radīja priekšnosacījumus, kas ļāva veikt Ministru kabineta noteikumu izmaiņas. Kopš 2022. gada jūlija Latvijā ir atzīti ārtelpu bērnudārzi.

“Ir īpaši noteikumi iestādēm un entuziastiem, kas labprāt tādas iestādes atvērtu. Durvis ir atvērtas, un mēs par to noteikti vairāk uzzināsim, pulcējoties šajā konferencē – kādas ir iespējas, kāda ir pieredze,” par ikgadējo konferenci brīvdabas pedagoģijas jautājumos, kas šogad notiks 27. aprīlī, ieskicē Barona.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Triānas Parks izdod jaunu dziesmu latgaliešu valodā “Liepu Laipas”

17. jūnijā Triānas Parks, piedaloties Normundam Zušam, piedāvā jaunu dziesmu “Liepu Laipas” un izziņo albumu, kas gaidāms jau rudenī. “Liepu Laipas” Triānas Parkam ir īpašs...

POPULĀRĀKIE