ceturtdiena, 20. jūnijs
SākumsDaba un tūrismsKā darbojas pretērču apģērbs un ko vilkt, lai buku medībās būtu ērti,...

Kā darbojas pretērču apģērbs un ko vilkt, lai buku medībās būtu ērti, sausi un droši

Ar 1. jūniju sākusies gaidītā stirnāžu medību sezona. Raidījumā “Zaļais stūris” SIA “Ieroči” pārstāvis un mednieks Arvids Baumanis pastāsta vairāk par efektīvo pretērču apģērbu, ko novērtējuši daudzi mednieki, un dalās savā pieredzē, kā buku medībās ģērbties, lai būtu ērti, sausi un arī droši.

Baumanis atzīst, ka mednieki aktīvi gatavojas stirnāžu medību sezonai. “Es redzu, dzirdu, ka vīri runā par bukiem, par āžiem, par piesvilpšanu kaut ko,” viņš stāsta, “Buku medībām tāds speciāls apģērbs nav, bet toties pretērču apģērbs gan ir jau gadu gaitā pārbaudīta vērtība.” Pēc novērotā, ērces savus pirmos upurus guvušas jau martā, tāpēc aizsardzība pret tām šobrīd, aktīvajā sezonā, īpaši svarīga.

“Tas ir materiāls, kas ir piesūcināts ar ķimikāliju, kas nav kaitīga nēsātājam, kas nav kaitīga dabai, kas, teiksim, savu efektu saglabā astoņdesmit līdz simts mazgāšanas reizes,” par efektīvo pretērču apģērbu stāsta Baumanis, “No pieredzes varu pateikt, ka Kurzemes pusē, kur, kā saka, medību kults ir izkoptāks un aktīvāks, tur ir vīri, kas pēc trīs četru gadu lietošanas, nāk un saka: “Bikses ir nonēsātas, laiks jaunām, bet kalpo ļoti labi.”

Īpašais pretērču apģērbs darbojas tā, ka, uzkāpjot uz drēbes, ērce izjūt tādu sajūtu, itkā tai tiek dedzinātas kājiņas. “Savulaik mūsu kolēģi arī bija taisījuši eksperimentu un uzlika ērci uz šī te apģērba, un tad varēja redzēt, kā tā tiek dezorientēta, tad tā tinās prom,” stāsta Baumanis. Savukārt par apģērbu, kas varētu būt ērts un drošs buku medībās, īpaši tad, kad laikapstākļi ir mainīgi, sarunai pievienojas Dāvis Zaube: “Es vienkārši mīlu šņorzābakus.”

Kā vienu no variantiem mitriem laikapstākļiem no rīta, Baumanis iesaka bahilas: “Es velku bikses pāri zābakam, tikai un vienīgi.” Vēl kādam noteikti noderēs starpsezonas komplekts, kas varētu būt labs visām Latvijas četrām sezonām. “Grūti iedomāties tādu apģērbu, ko tu vari uzvilkt, kas tevi pasargā no odu kodumiem, no zariem, no potenciāliem ērču uzbrukumiem. Tāpēc es teiktu, ka mana recepte – bikses apakšā ar velkro un šņorzābaki,” rezumē mednieks.

Vairāk klausies raidījuma “Zaļais Stūris” ierakstā:

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Dziedātāja Agnesse izdod mini albumu “Uz augšu” – ar sievišķīgu skatījumu uz attiecībām

Dziedātāja Agnesse, īstajā vārdā Agnese Stengrevica, izdod mini albumu "Uz augšu", kas vēsta par jaunas sievietes attiecību peripētijām. Tas ir stāsts par to, kā...

POPULĀRĀKIE