ceturtdiena, 20. jūnijs
SākumsDaba un tūrismsKas ir grantu konkurss “Ielaid skolā dabu”?

Kas ir grantu konkurss “Ielaid skolā dabu”?

Līdz aprīļa sākumam izglītības iestādes bija aicinātas pieteikt idejas jau trešajā grantu konkursā “Ielaida skolā dabu”. Kas šis ir par konkursu un kāds ir tā mērķis, par to raidījumā “Dabnīca” pastāstīs projekta vadītāja Katrīna Madara Statgale.

Kāds ir šī konkursa mērķis?

Galvenais konkursa mērķis ir interaktīvāka vides izglītība skolās, kā arī bioloģiskās daudzveidības veicināšana skolās un skolu apkārtnēs. Lai jaunieši tiktu iesaistīti jaunā veidā un praktiskāk redzētu dabas procesu apkārt, kā arī lai pati skola kļūtu pievilcīgāka.

Vai pieteikšanās konkursam parasti ir vairāk skolotāju vai skolēnu iniciatīva?

Tā kā pieteikums ir jāiesniedz skolām vai NVO, kas pārstāvis šīs skolas, tad visbiežāk tā ir skolotāju vai skolas vadības iniciatīva. Reizēm arī vecāki ievēro, ka skolai ir šāda iespēja un kopā ar skolu uzraksta projektu un piesaka to. Pēc tam jau pie projekta īstenošanas un turpmākas uzturēšanas tiek iesaistīti arī skolēni.

Uz cik lielām naudas summām var pretendēt šajā konkursā?

Tas mainās katru gadu, jo grants ir atkarīgs no ziedotāju atbalsta un jau otro gadu pēc kārtas tas ir Lidl atbalsts. Šogad tie ir 1400 EUR, ko viena skola var iegūt, un kopumā mēs atbalstīsim 5 skolas.

Pirmos divus gadus atsaucība bija ļoti liela, jo tas bija kaut kas jauns un nedzirdēts. Šogad atsaucība ir mazliet mazāka, taču mēs par to ļoti nebēdājamies, jo iesniegtie projekti ir tiešām kvalitatīvi un mums pašiem būtu grūtāk pateikt skolām šos “Nē”. Tāpēc mēs priecājamies, ka mums mazāk skolas būs jāapbēdina.

Katru gadu šajā konkursā ir mazliet cita tematika. Kāda tā ir bijusi iepriekšējos gados un kāda šogad?

Tā lielā tēma pāri visam ir bioloģiskās daudzveidības veicināšana skolas apkārtnē. Pirmajā gadā tēma bija ļoti plaša un tur varēja domāt gan par kukaiņu mājām, gan par dabiskajām pļavām, gan par dīķa ierīkošana skolas apkārtnē, gan arī, protams, dobēm. Pagājušajā gadā mēs fokusu nedaudz mainījām uz pārtikas audzēšanu, tātad gan ārstniecības augi, gan augļi, ogu krūmi – viss, ko var apēst.

Šogad mēs atkal atgriezāmies pie tās lielās tēmas, lai nav tāda vienveidība. Un skolām uzreiz ir vairāk idejas, ja ir plašāka tēma, kur izpausties.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Triānas Parks izdod jaunu dziesmu latgaliešu valodā “Liepu Laipas”

17. jūnijā Triānas Parks, piedaloties Normundam Zušam, piedāvā jaunu dziesmu “Liepu Laipas” un izziņo albumu, kas gaidāms jau rudenī. “Liepu Laipas” Triānas Parkam ir īpašs...

POPULĀRĀKIE