svētdiena, 3. novembris
SākumsSports“Skolēni var disciplinēties, ja viņiem ir mērķis uzvarēt.” Ko devis projekts “Sporto...

“Skolēni var disciplinēties, ja viņiem ir mērķis uzvarēt.” Ko devis projekts “Sporto visa klase”

Nupat beigusies jau desmitā Latvijas Olimpiskās komitejas “Sporto visa klase” projekta sezona. Raidījumā “Vakara sporta stunda” projekta koordinatore Lilita Mitrofanova dalās savās atziņās, noslēdzot desmito sezonu, kā arī skolotājas Sarmīte Gobiņa un Mārīte Viļuma pastāsta, kā projekts palīdz skolēniem ne tikai būt sportiskākiem, bet arī nāk talkā disciplīnas jautājumos.

“Es ļoti, ļoti novērtēju pedagogus un pedagogu darbu, un pedagogu iesaisti, jo pedagogs – tā ir atslēga šim projektam kopumā, jo bez pedagogu iniciatīvas un iesaistes, nu, klase nevarētu startēt šajā projektā un sportot katru dienu. Un, protams, ka visi lielie pasākumi, kurus mēs esam aizvadījuši un uzorganizējuši, piemēram, “Arēnā Rīga” mums ir trīs gadus bijusi lielā atklāšana, kur ir braukuši visi klašu skolēni, un, nu, manuprāt, tā atgriezeniskā saite, kas šo gadu laikā ir nākusi atpakaļ no klasēm, nu, tā, manuprāt, ir tā vērtība, ko esmu ieguvusi,” stāsta Mitrofanova.

Sazvanoties ar Gulbenes novada vidusskolas sporta skolotāju Sarmīti Gobiņu, viņa teic, ka skolā ar šo projektu esot izcili un turpmāk klases, kuras varēs, arī, visticamāk, turpinās iesākto. Vai ir kādas atšķirības starp tām klasēm, kas piedalās “Sporto visa klase” projektā un tām, kas nepiedalās, Gobiņa teic: “Es domāju, ka noteikti, jo projekts ir viena lieta, bet otra lieta – mums ir arī sava mācību programma. Tie bērni, kas kustas un darbojas piecas stundas nedēļā, tie noteikti veiksmīgāk visu apgūst, un tie ir aktīvāki, it sevišķi mūsdienu viedierīču laikmetā, kad ļoti daudz vienīgais kustību daudzums – tās ir sporta stundas. Tās piecas stundas noteikti ir liels ieguvums.”

Savukārt Jēkabpils 3. vidusskolas 3.a klases skolotāja Mārīte Viļuma paskaidro, kā sportošana un piedalīšanās projekta sacensībās var disciplinēt skolēnus: “To var redzēt, kā skolēni izaug, tīri darbojoties kopā, redzot, ka ne vienmēr tu vari uzvarēt, ne vienmēr tu vari sasniegt to augstāko rezultātu. Pagājušā gada sacensības pierādīja to, ka, finišējot pirmajiem, ir tik daudz kļūdu, ka beigās, pieskaitot kļūdu sekundes, izrādījās, ka tu esi viens no pēdējiem komandā, un tas liek mobilizēties, saprast savas sajūtas, – ka ne vienmēr tu vari uzvarēt, un, ja tu uzvari, tad ir jābūt ļoti precīzam. Tas noteikti disciplinē pilnīgi noteikti skolēnus, un skolēni var disciplinēties un būt organizētāki, ja viņiem ir mērķis uzvarēt.”

Vairāk klausies raidījuma “Vakara Sporta Stunda” ierakstā:

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Tramps vai Harisa? Ko viena vai otra kandidāta uzvara nozīmētu Latvijas un NATO nākotnei

ASV vēlēšanu drudzis jau ir sācies! Raidījumā “Alianses divas desmitgades: Latvijas ceļš kopā ar NATO” Vācijas Māršala fonda ziemeļu novirziena vadītāja un drošības politikas...

POPULĀRĀKIE