ceturtdiena, 18. jūlijs
SākumsSabiedrībaZiņasNovadu balss: Cēsīs atklās piemiņas skulptūru Haraldam Sīmanim

Novadu balss: Cēsīs atklās piemiņas skulptūru Haraldam Sīmanim

Sestdien, 15. jūnijā, plkst.14 Cēsīs, Maija parkā, atklās leģendārā dziesminieka Haralda Sīmaņa piemiņai veltītu skulptūru Dziesminieks, ko veidojis tēlnieks Ģirts Burvis. Tā tapusi, galvenokārt pateicoties sabiedrības ziedojumiem, kā arī Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra finansiālam atbalstam.

Latviešu dziesminieku leģendas – H. Sīmaņa – radošā ceļa sākums saistās ar Cēsu Sv. Jāņa baznīcas jumta atjaunošanu, tās ērģeļu spēles iedvesmotu apgūšanu. – Tīrradnis. Dziesmu autors. Dziedonis. Ģitārists. Ērģelnieks. Neskaitāmu Latvijas baznīcu jumtu jumiķis, – tā H. Sīmani raksturo dziedātāja Ie. Akuratere, kuras teiktais būs lasāms arī uz piemiņas skulptūras.

– Pārlaicīgā, aizraujošā un reizē varenā sajūta, kas ir Haralda Sīmaņa dziesmās un bija viņā pašā, ir ielikta viņa piemiņas skulptūrā “Dziesminieks”, izmantojot mūsdienīgā nerūsošā tērauda materiāla gaisīgumu un skicēm radnieciskā “metāla origami” stila vieglumu. Esmu laimīgs, ka Gita Sīmane un Haralda draugi man uzticēja šo darbu, daļēji saskatot arī stilā līdzību ar leģendāro Haralda baznīcu jumiķa darbību. Ceru, ka cēsnieki šo mūsu dāvinājumu pieņems un iemīļos, jo Cēsis un Haralds ir arī manā sirdī, tāpat kā atbildība mana skolotāja, izcilā tēlnieka Kārļa Jansona priekšā, kura skulptūra atrodas turpat netālu Maija parkā, – teicis tēlnieks Ģ. Burvis.

Atklāšanas koncertā piedalīsies Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Zane Šmite, Andris Grunte, Jaunā Rīgas teātra aktieri Sabīne Tīkmane un Jānis Grūtups, kā arī Austrasbērni. Cēsu pašvaldība nodrošina skulptūras vietas labiekārtošanas darbus un atklāšanas koncerta norisi.


Projektu ”Novadu balss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sagatavoto saturu atbild laikraksts ”Auseklis”.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

“Rīgas Zeļļi”, Graudiņa/Samoilova un Ostapenko – Buļs iekaro sporta pasauli un atklāj, cik daudz ir uz kārts

Jaunā un ambiciozā basketbola kluba “Rīgas Zeļļi” prezidents un sporta menedžeris Edgars Buļs raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” pastāsta par saviem lielākajiem projektiem, to...

Pasaules mūzikas grupa JŌRA izdod mūzikas videoklipu skaņdarbam “Atvadu valsis”

Pasaules mūzikas grupa JŌRA izdod mūzikas videoklipu skaņdarbam “Atvadu valsis”, kurš tika iekļauts 2023. gada decembrī izdotajā albumā “TaTaTa”....

POPULĀRĀKIE