ceturtdiena, 18. jūlijs
SākumsSabiedrībaZiņasNovadu balss: Lizumā kokapstrādes uzņēmumā AVOTI atklāts saules enerģijas parks

Novadu balss: Lizumā kokapstrādes uzņēmumā AVOTI atklāts saules enerģijas parks

Gulbenes novada Lizumā atklāta šobrīd lielākā saules elektrostacija (SES) uzņēmuma pašpatēriņam, ko attīstījis kokapstrādes uzņēmums AVOTI un vietējā uzņēmumu grupa AJ Power.

AVOTI SES kopējā platība ir aptuveni 10 ha, kuros izvietots 9216 saules paneļu ar kopējo jaudu vairāk nekā 5 MW. Gada laikā SES saražos apmēram 5100 MWh atjaunīgās enerģijas, ko izmantos uzņēmuma AVOTI ražošanas vajadzībām. Saražotā enerģija nodrošinās vairāk nekā piekto daļu (21%) no uzņēmuma elektroenerģijas patēriņa.

Uzņēmuma saules parka projekts pašpatēriņam realizēts ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda programmas finansējumu uzņēmumu energoefektivitātes paaugstināšanai, piesaistot attīstības finanšu institūcijas Altum aizdevumu ar kapitāla atlaidi un AS Swedbank finansējumu.

AVOTI ir viens no modernākajiem kokapstrādes uzņēmumiem Baltijā, kas lielos apjomos ražo priedes masīvkoka mēbeles, kā arī kokskaidu granulas. Uzņēmuma darbības pamatā ir aprites ekonomikas principi – preces tiek radītas ilgstošai lietošanai, kas iekļauj arī bezatlikumu ražošanas procesu.


Projektu ”Novadu balss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sagatavoto saturu atbild laikraksts ”Auseklis”.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

“Rīgas Zeļļi”, Graudiņa/Samoilova un Ostapenko – Buļs iekaro sporta pasauli un atklāj, cik daudz ir uz kārts

Jaunā un ambiciozā basketbola kluba “Rīgas Zeļļi” prezidents un sporta menedžeris Edgars Buļs raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” pastāsta par saviem lielākajiem projektiem, to...

Pasaules mūzikas grupa JŌRA izdod mūzikas videoklipu skaņdarbam “Atvadu valsis”

Pasaules mūzikas grupa JŌRA izdod mūzikas videoklipu skaņdarbam “Atvadu valsis”, kurš tika iekļauts 2023. gada decembrī izdotajā albumā “TaTaTa”....

POPULĀRĀKIE