ceturtdiena, 18. jūlijs
SākumsSabiedrībaZiņasNovadu balss: Par Pirātu ostu un pārējo Papē

Novadu balss: Par Pirātu ostu un pārējo Papē

Tūrisma informācijas punkts “Dzintarvēji” Papes dabas parkā šogad apmeklētājiem durvis jau atvēris, bet nozīmīgs vasaras sezonas ievada pasākums vēl būs. Sestdien, 15. jūnijā, pulksten 12 tur atklās Latvijas Dabas fonda veidotu ceļojošo izstādi “Papes ezers: no Litorīnas jūras līdz mūsdienām”.

Kas tā par izstādi, kuras slava internetā jau izplatījusies? Uz šo jautājumu “Kurzemes Vārdam” atbild Latvijas Dabas fonda (LDF) komunikācijas speciāliste Karlīna Putniņa. Viņa piedalījusies izstādes veidošanā un arī organizē atklāšanas pasākumu.

“Izstāde plaša, tajā var uzzināt, kas ietekmē ūdeņus, kā agrāk cilvēki dzīvoja pie Papes ezera, kas tajā aug un dzīvo, kā ezeram klājas,” viņa uzskaita.

“Esam apkopojuši informāciju no dažādiem vēsturiskajiem arhīviem. Tā atklāj, kā vietējie iedzīvotāji senatnē pļāvuši ezerā niedres un slapjās pļavas. Par to, kāpēc Papes muiža dēvēta par Pirātu ostu. Esam izrakuši tādu informāciju, kura nav bijusi viegli pieejama. Ir interesanti fakti par ūdenstilpes vēsturi un apkārtējām teritorijām, kartes ar vēsturiskajiem nosaukumiem. Par ezera vēsturi, cilvēkiem, kas dzīvojuši tā krastos, arī ekoloģisko stāvokli, putniem, augiem nekur tā īsti līdz šim nav bijis apkopots vienā izstādē.”

Mūsdienīgā stilā veidotā izstāde “Dzintarvējos” būs apskatāma līdz 18. augustam.

Tūrisma informācijas punkta apmeklētāji papildus jaunatklātajai izstādei varēs apskatīt arī pastāvīgo ekspozīciju “Papes ciema vēsture”. Taču lielākoties viņus nodarbinot jautājums – kur Papē var paēst? “Šobrīd man zināma viena vieta, kas arī palēnām sāk sezonu, – vasaras kafejnīca “Amber Wind” pie Papes bākas,” stāsta Rucavas tūrisma centra vadītāja Natālija Grauduže, kuras pārziņā arī Papes punkts. Pludmali cilvēki parasti atrodot paši, bet tūrisma konsultantei Irbei Vandervenai “Dzintarvējos” jautā par apkaimes dabas takām. To pavisam trīs, garākā ved apkārt ezeram.

Interesējot arī Papes Ķoņu ciems ar zvejnieku sētām un Papes bāka. Katrā ziņā viņiem pieejami dažādi informatīvi bukleti. Ļoti populāras esot savvaļas zālāju ganības, kas gan ir pieejamas no otras ezera puses; ja nonāk Papē, tad jau tām aizbraukts garām.

Vai šogad būs daudz tūristu Papē, to prognozēt grūti. Varētu būt kā ik gadu, ka, sākoties vasarai, viņu skaits ievērojami pieaug. Un nepatīkamā puse interesei – ka pieaug arī netīrība dabas parkā. “Ko tur slēpt – kur ir cilvēks, tur ir atkritumi. Ir tādi, kuri ļoti kārtīgi, bet arī tādi, kuri atstāj drazu atpūtas vietā,” saka I. Vandervena.


Projektu ”Novadu balss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sagatavoto saturu atbild laikraksts ”Kurzemes Vārds”.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

“Rīgas Zeļļi”, Graudiņa/Samoilova un Ostapenko – Buļs iekaro sporta pasauli un atklāj, cik daudz ir uz kārts

Jaunā un ambiciozā basketbola kluba “Rīgas Zeļļi” prezidents un sporta menedžeris Edgars Buļs raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” pastāsta par saviem lielākajiem projektiem, to...

Pasaules mūzikas grupa JŌRA izdod mūzikas videoklipu skaņdarbam “Atvadu valsis”

Pasaules mūzikas grupa JŌRA izdod mūzikas videoklipu skaņdarbam “Atvadu valsis”, kurš tika iekļauts 2023. gada decembrī izdotajā albumā “TaTaTa”....

POPULĀRĀKIE