ceturtdiena, 18. jūlijs
SākumsSabiedrībaZiņasNovadu balss: Siguldas novadā noslēdzas programmēšanas skolas pilotprojekts jaunietēm

Novadu balss: Siguldas novadā noslēdzas programmēšanas skolas pilotprojekts jaunietēm

Siguldas novadā veiksmīgi noslēdzies pirmais pilotprojekts, kura laikā 9.–12. klases meitenēm bija iespēja bez maksas apgūt programmēšanas prasmes un iegūt ieskatu informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē.

Mācības norisinājās no marta līdz jūnijam, piedāvājot jaunietēm izglītojošu pieredzi, kas ļāva attīstīt ne tikai tehniskās zināšanas, bet arī loģisko domāšanu, plānošanu, komunikācijas un sadarbības prasmes.

Nodarbību laikā programmēšanas skolas dalībnieces izstrādāja savu digitālā dizaina produktu, apgūstot Web dizainu un tīmekļvietņu programmēšanu. Projekts ne tikai lauza stereotipus par IT industriju, kas nereti tiek uzskatīta par jomu, kurā dominē vīrieši, bet arī radīja platformu, kurā jaunietes varēja brīvi izpausties un pilnveidoties. Mācību dalībnieces izmantoja dažādus mūsdienīgus rīkus un tehnoloģijas, piemēram, dizaina rīku Figma digitālā produkta dizaina izstrādei.

Pilotprojekta nodarbības īstenoja Siguldas Tehnoloģiju izglītības centrs sadarbībā ar Siguldas novada Jaunrades centru.


Projektu ”Novadu balss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sagatavoto saturu atbild laikraksts ”Auseklis”.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

“Rīgas Zeļļi”, Graudiņa/Samoilova un Ostapenko – Buļs iekaro sporta pasauli un atklāj, cik daudz ir uz kārts

Jaunā un ambiciozā basketbola kluba “Rīgas Zeļļi” prezidents un sporta menedžeris Edgars Buļs raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” pastāsta par saviem lielākajiem projektiem, to...

Pasaules mūzikas grupa JŌRA izdod mūzikas videoklipu skaņdarbam “Atvadu valsis”

Pasaules mūzikas grupa JŌRA izdod mūzikas videoklipu skaņdarbam “Atvadu valsis”, kurš tika iekļauts 2023. gada decembrī izdotajā albumā “TaTaTa”....

POPULĀRĀKIE