ceturtdiena, 18. jūlijs
SākumsSabiedrībaZiņasNovadu balss: “Tabitas sirds” sniedz atbalstu Ukrainas ļaudīm

Novadu balss: “Tabitas sirds” sniedz atbalstu Ukrainas ļaudīm

No pērnā gada septembra līdz šā gada jūnijam ar Sabiedrības integrācijas fonda līdzfinansējumu biedrība “Tabitas sirds” atbalstījusi Ukrainas civiliedzīvotājus, kuri apmetušies Dienvidkurzemes, Kuldīgas novados un Liepājas pilsētā, sniedzot atbalsta nodarbības gan pieaugušajiem, gan bērniem, “Kurzemes Vārdu” informē biedrības vadītāja Kristīne Vidzeniece.

Biedrība nodrošināja humānā atbalsta sniegšanu, organizēja dažādas meistarklases pieaugušajiem un ekskursijas bērniem Liepājas leļļu teātrī, Zinātnes un inovāciju izglītības centrā, Liepājas Dabas mājā un Liepājas Amatnieku namā.

Ar Liepājas pašvaldības līdzdalību biedrība nodrošināja telpas iknedēļas satikšanās reizēm Liepājas atbalsta sniegšanas punktā. Tas deva iespēju būt kopā un sarunāties par aktuāliem jautājumiem. Projekta noslēgumā, aptaujājot ukraiņus, vairākums par vērtīgāko atzina sarunas ar psihoterapijas speciālistu. Noderīgas bija arī sarunas latviešu valodā un vingrošanas nodarbības. Ukraiņiem šīs satikšanās sniegušas pleca sajūtu, radušas atbildes uz būtiskiem jautājumiem, mazinājies stress un uzlabojusies pašsajūta, iegūti jauni draugi.

Bērniem savukārt vairāk patika izdzīvošanas apgūšana mežā, dažādi saliedētības uzdevumi. Viņi mācījās uguns uzšķilšanu ar kramu un ugunskura iekuršanu, ievainota drauga pārvietošanu. Daži bērni mežā bija pirmo reizi.

Lielu artavu projektā sniedza brīvprātīgie. Biedrība sola atbalstu ukraiņiem arī turpmāk.


Projektu ”Novadu balss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sagatavoto saturu atbild laikraksts ”Kurzemes Vārds”.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

“Rīgas Zeļļi”, Graudiņa/Samoilova un Ostapenko – Buļs iekaro sporta pasauli un atklāj, cik daudz ir uz kārts

Jaunā un ambiciozā basketbola kluba “Rīgas Zeļļi” prezidents un sporta menedžeris Edgars Buļs raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” pastāsta par saviem lielākajiem projektiem, to...

Pasaules mūzikas grupa JŌRA izdod mūzikas videoklipu skaņdarbam “Atvadu valsis”

Pasaules mūzikas grupa JŌRA izdod mūzikas videoklipu skaņdarbam “Atvadu valsis”, kurš tika iekļauts 2023. gada decembrī izdotajā albumā “TaTaTa”....

POPULĀRĀKIE