pirmdiena, 17. jūnijs
SākumsSportsBaiba Bendika pārraksta Latvijas sieviešu biatlona vēsturi: “Medaļa bija ļoti tuvu!”

Baiba Bendika pārraksta Latvijas sieviešu biatlona vēsturi: “Medaļa bija ļoti tuvu!”

Latvijas biatlona vēsturi pārrakstījusi Baiba Bendika, izcīnot 5. vietu sprintā pasaules kausa posmā. Sarunā ar raidījuma “Vakara sporta stunda” vadītājiem Anatoliju Kreipānu un Edgaru Barbaku Bendika pastāsta savus iespaidus no sacensībām un skaidro savu satriecošo ātrumu trasē. “Ir izdevies sagatavoties vairāk nekā labi,” teic biatloniste.

“Ir, protams, patīkamas sajūtas – iesākt labi čempionātu ar augstām vietām,” atzīst Bendika. Uz Kreipāna teikto, ka tik maz trūcis līdz medaļai, biatloniste stāsta: “Itkā jau no vienas puses jā, bet tajā pašā laikā es izdarīju tās dienas maksimumu, arī šaušanā es šāvu droši. Šoreiz nebija tas gadījums, kad tu paspēj padomāt, ka tas ir pēdējais šāviens. Galva bija gana tukša un liekas domas tur nebija. Viens sodiņš, protams, sāpīgs, bet tajā pašā laikā izcīnīt top seši ar vienu sodu – tas ir vairāk kā lielisks sasniegums. Tā, ka tur īsti nav ko pārdzīvot, lai arī tā medaļa bija ļoti tuvu.”

Biatloniste savu ātrumu distancē skaidro ar kvalitatīvu treniņa darbu ne tikai sagatavošanās procesā, bet daudzu gadu garumā: “Tas viss nekur nepazūd. Arī to pēdējo posmu labi notrenējāmies, bet pavisam noteikti arī tas māmiņas faktors dod papildus spēku. Ja godīgi, man bija tāda iekšējā cerība, ka varētu sanākt labi, jo es biju redzējusi arī iepriekš, ka ne super ilgi pēc dzemdībām ir bijušas biatlonistes, kas startē ļoti augstā līmenī. Savā ziņā tāda iekšējā cerība bija, protams. Mums negāja viss ne pēc plāna A, ne pēc plāna B, bet galu galā, ja turpinot ieguldīt kvalitatīvu darbu un ejot uz treniņiem pat tad, kad mentāli bija grūti to izdarīt, tad ir izdevies sagatavoties vairāk nekā labi.”

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Dziedātāja Māra Upmane-Holšteine mērķējusi kļūt par labāko Latvijas mūzikas žurnālisti

Grupas “Astro'n'out” soliste Māra Upmane-Holšteine reiz tikai sapņojusi kļūt par mūziķi. Raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” viņa pastāsta, kā sākumā vēlējusies kļūt par Latvijas...

POPULĀRĀKIE