pirmdiena, 17. jūnijs
SākumsSportsHarijs Vītoliņš: "Spēlēsim pašaizliedzīgi, mēģināsim ātri pāriet uzbrukumā un nedot zviedriem brīvību"

Harijs Vītoliņš: “Spēlēsim pašaizliedzīgi, mēģināsim ātri pāriet uzbrukumā un nedot zviedriem brīvību”

Pēc vienas brīvdienas, kuras laikā Latvijas izasēs hokejisti atguva spēkus pēc aizvadītajām četrām spēlēm un devās kopīgās vakariņās, šodien visi aizvadīja ledus treniņu. Pēc tā valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš izteicās, ka komandā ir kaujiniecisks noskaņojums.

“Mēs jau teicām, ka mums nav, ko zaudēt, un uz katru spēli mēsi izejam, lai uzvarētu. Parādījām puišiem, kas pietrūka iepriekšējās spēlēs un pie kā ir jāpieliek,” par noskaņojumu izlasē pauda treneris.

Par nākamajiem pretiniekiem – zviedriem – Vītoliņš atzina, ka viņiem ir augsta līmeņa meistarība. Tajā pašā laikā “ir pozīcijas, kurās mēs arī varam vinnēt. Pašaizliedzība viennozīmīgi būs pirmajā vietā, jo metienu būs daudz. Katrā spēlē viņi uztaisa 30 – 40 metienus. Spēlēsim pašaizliedzīgi, mēģināsim ātri pāriet uzbrukumā un nedot zviedriem brīvību mūsu zonā. Treniņā mēģinājām strādāt aktīvāk un īsākā laikā atņemt pretiniekiem ripu. Vai tas tā rīt izdosies, redzēsim,” sacīja treneris.

To, kam rīt tiks uzticēta vārtu drošība, viņš ierasti neatklāja, norādot, ka šādas paslēpes tiek spēlētas arī tādēļ, lai priekšlaicīgi neatklātu visas kārtis pretiniekiem.

Vītoliņš arī atklāja, ka uz nākamo spēli Latvijas izlasē tiks pieteikts Arvils Bergmanis: “Rīt būs ļoti grūta spēle, mums ir vajadzīgi visi astoņi aizsargi, jo būs daudz jāspēlē savā aizsardzības zonā.”

Viņš arī skaidroja, ka pēc Vankūveras “Canucks” uzvaras, komanda var izstāties no Stenlija kausa izcīņas tikai sērijas septītajā spēlē, kas nozīmē, ka Teodors Bļugers un Artūrs Šilovs nevarēs pagūt pat uz potenciālo ceturtdaļfināla spēli.

“Pa lielam mums ir jāpiesaka visi puiši, kas mums ir, jānorotē viņus un jācīnās ar saviem spēkiem, kas mums ir, par iekļūšanu ceturtdaļfinālā,” piebilda Vītoliņš. Vēlāk dienas gaitā čempionātam bez Bergmaņa tika oficiāli pieteikts arī vārtsargs Ēriks Vītols, bet Martins Laviņš vēl palicis ārpus pieteikuma, jo mačam pret Zviedriju uzbrucēju pietiek.

Latvijas izlasē šodien treniņā bija veiktas izmaiņas divos spēlētāju virknējumos, kur pirmajā maiņā kopā ar Kasparu Daugaviņu un Rodrigo Ābolu slidoja Rihards Bukarts, bet Mārtiņš Dzierkals bija salikts ar Oskaru Batņu un Robertu Bukartu. Attiecīgas izmaiņas bija veiktas arī abos vairākuma virknējumos.

Vītoliņš gan minēja, ka Latvijas izlases lielākā problēma nav vis vairākuma realizācija (gūti vieni vārti desmit vairākumos), bet gan pretinieku piespiešana pārkāpt noteikumus. “Mums agresīvāk vajag spēlēt vārtu priekšā ar pretinieku, lai izprovocētu viņus uz noraidījumiem. Jo vairākumu tu vari izmantot, ja to ir daudz. Pagaidām mums to iztrūkst,” sacīja treneris.

Raksts tapis sadarbībā ar“Akvedukts”, “Grundfos”
LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Dziedātāja Māra Upmane-Holšteine mērķējusi kļūt par labāko Latvijas mūzikas žurnālisti

Grupas “Astro'n'out” soliste Māra Upmane-Holšteine reiz tikai sapņojusi kļūt par mūziķi. Raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” viņa pastāsta, kā sākumā vēlējusies kļūt par Latvijas...

POPULĀRĀKIE