piektdiena, 14. jūnijs
SākumsSportsKā foreļu makšķerēšana dīķos pievērš bērnus un jauniešus tuvāk dabai

Kā foreļu makšķerēšana dīķos pievērš bērnus un jauniešus tuvāk dabai

Foreļu makšķerēšanas dīķos čempionāta bērniem un jauniešiem organizators un kaislīgs makšķernieks Kristiāns Godiņš, viesojoties pie Māra Oltes un Jāņa Kļaviņa raidījumā “Zaļais stūris”, pastāsta par bērnu un jauniešu pievēršanu tuvāk dabai šajā digitalizētajā laikmetā, izmantojot sacenšanās elementus pozitīvā gaisotnē.

Uz Kļaviņa teikto, ka dažādas sacensības nereti tiek pārvērtētas un kļūst par neveselīgu vidi tā vietā, lai dalītos, mācītos un piedzīvotu, taču Godiņa rīkotais foreļu makšķerēšanas čempionāts bērniem un jauniešiem ir tieši ar uzsvaru pozitīvajam, Godiņš teic: “Tieši tā, jo kas ir pats svarīgākais? Vienmēr esmu arī tā skatījies uz šo pasākumu – makšķerēšana ir mana mūža mīlestība, mans lielākais hobijs, un man vienmēr ir gribējies, lai tajā brīdī, kad mēs esam tajā vidē, mēs spējam no tā gūt prieku.”

Viņš turpina: “Kaut vai tas ir sports, kas paredz tā kā sacenšanās elementu, kas ir adrenalīns, kas ir prieks par uzvarām, rūgtums par zaudējumiem, bet vienalga – tas kopumā ir pozitīvs un foršs piedzīvojums. Tā ir tā mūsu doma arī radīt šo piedzīvojumu bērniem un jauniešiem, dodot iespaidu un ieskatu, kas ir makšķerēšana un makšķerēšanas sports.” Ieskatu var gūt arī no pasākuma vērošanas, kas varētu kādu bērnu vai jaunieti iedrošināt piedalīties nākamajā gadā.

“Mēs dzīvojam tik digitālā vidē, ka bieži vien tas bērns ir tik ļoti digitalizējies visos raidījumos, multfilmās, telefonos un televizoros, ka viņš pat nemāk just to prieku, ko mēs, mūsu vecuma paaudze, jutām bērnībā augot ar saviem piedzīvojumiem. Un tā vide, makšķerēšana vienalga, vai tā būtu mana disciplīna vai cita disciplīnas, daba – tā savā ziņā atgriež atpakaļ tajā vidē, kurā mēs bijām pirms kaut kāda laika, no tās digitālās vides,” stāsta Godiņš.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

“The Tunes” izdod sev netipisku singlu “Vasaras prāts/14 Reasons to Love”

Ar jaunu singlu “Vasaras prāts/14 Reasons to Love” klajā nāk grupa “The Tunes”. Tā ir viena dziesma divās versijās – latviešu un angļu valodās,...

POPULĀRĀKIE